DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

VNĪ Jaunā Rīgas teātra būvniecības uzraudzības sanāksmē atkārtoti pieprasīs ievērot konkrētu nodevuma termiņu

Trešdien, 18. janvārī, norisināsies Jaunā Rīgas teātra (JRT) būvniecības uzraudzības sanāksme, kurā VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vēlas vienoties ar pilnsabiedrību “SBSC” (“Skonto Būve” un “Skonto Construction”)  par konkrētiem būves nodošanas termiņiem, informēja VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam, darbu pabeigšanas termiņš ir šā gada 11. marts, taču pats būvnieks publiski ir paudis, ka, visticamāk, nevarēs to izpildīt šajā termiņā, jo pašlaik ir pabeigti tikai 70% būvniecības darbu.

“Mums ir svarīgi, lai Jaunais Rīgas teātris atgūst mājvietu iespējami ātri. Tāpēc līdz šim, saprotot gan Covid-19, gan Krievijas izraisītā kara radītās neparedzētās sekas būvniecības nozarē, VNĪ ir izmantojis visus sev pieejamos instrumentus, lai nāktu pretī “SBSC” un lai mēs pagūtu nodot JRT termiņā un apjomā. Diemžēl pašlaik mēs visus līdzekļus esam izsmēluši, tāpēc apelējam gan pie līguma, gan būvnieka godaprāta, lai atlikušie darbi tiktu paveikti maksimāli ātri. Šodienas sanāksmē mēs sagaidām, ka pilnsabiedrība “SBSC” pateiks konkrētu termiņu, kad JRT būs gatavs nodošanai,” uzsvēra Gavrilova.

Jāpiebilst, ja “SBSC” nenodod objektu līdz šā gada 11. martam, tad atbilstoši līgumam tiks aprēķināta soda nauda – 30 tūkstoši eiro dienā.

Gavrilova atgādināja, ka pilnsabiedrība “SBSC” ir vairākkārt vērsusies ar dažādām prasībām, kuras VNĪ ir nodrošinājusi. Turklāt visi “SBSC” iesniegtie rēķini ir apmaksāti savlaicīgi un pilnā apmērā. “Mēs esam aktīvi iesaistījušies līguma vadībā – izskatījām iespējas un radām risinājumu būvniekam papildus kompensēt cenu pieaugumu atbilstoši inflācijai 2,18 miljonu eiro apmērā, pēc “SBSC” lūguma piešķīrām arī viena miljona eiro avansu. Galu galā - būvnieka iesniegtie rēķini par aktuālo darbu apmaksu tiek apmaksāti vairākas reizes mēnesī vienas līdz divu dienu laikā pēc to iesniegšanas, nevis vienu reizi mēnesī 30 dienu laikā, kā tas bija paredzēts sākotnēji. Šie visi soļi ir sperti, lai atvieglotu būvnieka situāciju ,” pastāstīja Gavrilova.

VNĪ jau iepriekš vairākkārt būvniekam ir norādījuši, ka nekāpinot tempu termiņa iekļauties neizdosies. Objektā šobrīd strādā aptuveni 100 cilvēku. Lai izpildītu darbus noteiktajā termiņā, pēc paša būvnieka “SBSC” sākotnējās darbu izpildes programmas bija plānoti aptuveni 240 cilvēku, šāda darbu intensitāti būvnieks līdz šim nav sasniedzis.

Pašlaik “SBSC” ir lūdzis vēl papildu avansu, taču tā izmaksa ir iespējama tikai tad, ja būvnieks iesniedz nepieciešamos pierādījumus izmaksu palielinājumam.  Arī  Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA), ar kuru VNĪ konsultējās par avansa summas palielināšanas un izmaksas iespējām, secināja, ka CFLA ieskatā lielāka apmēra avansa izmaksa ar līdz šim “SBSC” sniegtajiem argumentiem radītu būvuzņēmumam labvēlīgākus apstākļus salīdzinājumā ar iepirkumā īstenošanas laikā izvirzītajiem noteikumiem, kas varētu ietekmēt iepirkuma pretendentu loku un radītu ekonomiskā līdzsvara izmaiņas izraudzītā pretendenta interesēs.

“Mūsu prioritāte ir rūpes par mūsu klienta - Jaunā Rīgas teātra - vajadzībām, kā arī aizsargāt valsts budžetu un ievērot likumu,” piebilda VNĪ valdes locekle.

JRT Uzraudzības sanāksmē piedalīsies VNĪ, “SBSC” un JRT pārstāvji, kā arī eksperti no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Finanšu ministrijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU