DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. janvārī, 2023
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvijas, Lietuvas un Polijas prezidenti Davosā: tribunāls būtu vienlaikus juridisks un politisks instruments cīņā pret Krievijas agresiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Lietuvas prezidenta kanceleja

17. janvārī Pasaules ekonomikas foruma laikā Davosā Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu un Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu. Prezidenti bija vienisprātis, ka nozīmīgā ikgadējā pasaules līderu tikšanās, kas beidzot pēc divu gadu pārtraukuma noris pilnā apmērā, apliecina, cik liela bijusi Krievijas kļūda, uzsākot agresīvu karu Ukrainā, un ka Krievija ir zaudējusi visos aspektos.

Prezidenti apmainījās domām par atbalsta sniegšanu Ukrainai, kas jāturpina tikpat intensīvi kā līdz šim gan ekonomiskā, gan politiskā, gan militārā ziņā, īpaši uzsverot smagā bruņojuma piegādes nepieciešamību, tai skaitā tanku.

Latvijas, Lietuvas un Polijas prezidenti vēlreiz pārrunāja jautājumu par starptautiska tribunāla izveidošanu Krievijas agresijas Ukrainā izmeklēšanai, īpaši apspriežot formātu, kādā to varētu veidot. Prezidenti uzsvēra tribunālu kā vienlaikus juridisku un politisku instrumentu cīņā pret Krievijas agresiju.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI