DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. decembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Rīgas slimnīcām un NMPD ar ES fondu atbalstu piesaista ārstu palīgus, māsas un māsu palīgus

Rīgas slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) šogad ar Eiropas Savienības fondu atbalstu piesaistīti ārstu palīgi, māsas un māsu palīgi. Speciālistam, saņemot šādu finanšu atbalstu, noteikts laika posms jānostrādā slimnīcā vai NMPD. Šī ir viena no iniciatīvām, ko Veselības ministrija īsteno cilvēkresursu jomā.

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda projektu "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē", 2022. gadā kopumā darba vietām Rīgā piesaistīti 177 speciālisti. No tiem 12 ir ārsta palīgi, 67 ir māsas, bet 96 māsu palīgi. Rīgā no pensijas vecuma ģimenes ārsta pārņemta viena prakse, darbu šajā prakses vietā pārņemot  jaunajam ārstam. Gadu iepriekš 2021. gadā projekta ietvaros tika piesaistītas 104 ārstniecības personas, tādējādi aizvadītajā gadā finanšu atbalstam pieteikušies un to izmantojuši vairāk speciālistu.

Atbilstot projekta nosacījumiem, mediķi var saņemt naudas kompensāciju par darba vietu valsts sektorā - nodrošinot iedzīvotājiem valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī par ģimenes locekļiem un uzturēšanās izdevumiem. 

Finanšu atbalstu jeb naudas kompensāciju māsas un māsu palīgi var saņemt, ja par savu darba vietu izvēlēsies kādu no lielajiem stacionāriem Rīgā: Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru, Rīgas Dzemdību namu, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu un Rīgas 2. slimnīcu. Ārstu palīgi atbalstu var saņemt par darba vietu NMPD.

Kā zināms, cilvēkresursu nodrošinājums nozarē kopumā nav pietiekams, īpaši nevienmērīga ir ārstniecības personu nodarbinātība reģionos, taču arī Rīgā ir izaicinājumi nodrošināt slimnīcu darbu galvenokārt nepietiekamā māsu un māsu palīgu skaita dēļ, bet NMPD darba specifikas un darba intensitātes dēļ tieši Rīgā ir problemātiski piesaistīt un noturēt darbā ārstu palīgus. Ģimenes ārstu novecošanās raksturīga arī Rīgai. Veselības ministrija īsteno pasākumus vairākos virzienos, lai risinātu situāciju. Konkurētspējīgs atalgojums ārstniecības personām ir viens no būtiskākajiem aspektiem, kas ietekmē veselības nozares cilvēkresursu nodrošinājumu; tiek palielināts valsts apmaksāto rezidentūras vietu skaits jaunajiem ārstiem; tiek īstenoti Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēti projekti u.c.

Pretendentu atlases periods šajā projektā plānots līdz 2023. gada 30. septembrim vai līdz pieejamā finansējuma apguvei. ESF projekta "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē" kopējais attiecināmais finansējums ir 3 000 000 eiro, tostarp valsts budžeta līdzfinansējums – 450 000 eiro. Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Līdz šim apgūti 2,25 miljoni eiro šobrīd projektā pieejamā finansējuma, kas ir 81%.

Plašāk par ESF projektiem šeit: Sākumlapa | talakizglitiba.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU