DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. decembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Turpinās starptautisks būvuzrauga konkurss Rail Baltica pamattrases būvdarbiem Latvijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto

Starptautiskā konkursā par Rail Baltica pamattrases būvdarbu Latvijā inženierkonsultanta un būvuzraudzības pakalpojuma sniegšanu uzsākta otrā iepirkuma kārta. Pretendenti līdz 2023. gada 15. februārim aicināti iesniegt tehniskos un finanšu piedāvājumus Rail Baltica dzelzceļa līnijas pamattrases un saistītās infrastruktūras izbūves būvuzraudzībai vairāk nekā 200 kilometru garumā.

Konkursa otrajā kārtā piedalīties uzaicināti uzņēmumi, kas atbilda iepirkumā noteiktajām juridiskajām un pieredzes kvalifikācijas prasībām: Italferr S.p.A. (Itālija), SYSTRA S.A. (Francija) un personu apvienība, kas sastāv no Tecnica y Proyectos S.A. un PROINTEC S.A.U. (Spānija). 

Būvuzraudzības pakalpojumu konkurss norit vienlaikus ar apjomīgāko iepirkumu dzelzceļa trases izbūvei Latvijā. Abi šie konkursi – gan par būvniecību, gan tās uzraudzību -, norisinās, lai jau 2023. gadā varētu uzsākt dzelzceļa pamattrases būvniecības darbus ārpus Rīgas.

Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris norāda: „Spēcīgas būvdarbu un uzraudzības komandas izveide būtiska, lai jau nākamgad mēs sāktu būvniecību Dienvidu virzienā jeb no Rīgas virzienā uz Lietuvu. Līdztekus starptautisko staciju būvniecībai, projektēšanas darbiem, kas noris reģionālajiem mobilitātes punktiem, apkopes un kravu apstrādes infrastruktūras izveidei, Latvija mērķtiecīgi virzās, lai iespējami ātri Rail Baltica izveide dotu atdevi valstij un cilvēkiem.”

Rail Baltica pamattrases būvdarbu Latvijā inženierkonsultanta un būvuzraudzības pakalpojuma sniedzējam būs jānodrošina Rail Baltica dzelzceļa līnijas pamattrases Latvijas teritorijā ārpus Rīgas pilsētas robežām infrastruktūras – dzelzceļa pamatnes un virsbūves – būvdarbu vairāk nekā 200 km garumā būvuzraudzība, tai skaitā teritorijas sagatavošanas, uzbērumu, dzelzceļa tiltu, ceļu un pārvadu būves, inženiertīklu pārvietošanas un sliežu ceļu izbūves būvuzraudzību, kā arī līguma vadību un atbilstības kontroli.

Eiropas Dzelzceļa līnijas kā darbu pasūtītājs – starptautiska tirgus spēlētājs – līguma vadībā izmanto starptautiski atzītu praksi – būvdarbiem FIDIC Sarkano grāmatu un šī projekta būvuzraudzībai – FIDIC Balto grāmatu. Tie ir starptautiski zināmi un saprotami nosacījumi, ko pārzina globāli uzņēmumi ar atbilstošu kapacitāti, kas spēj uzņemties un veikt Latvijā lielāko infrastruktūras izbūves projektu.

Par SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas
Eiropas Dzelzceļa līnijas ir projekta Rail Baltica ieviesējs Latvijā. Eiropas Dzelzceļa līnijas veic projekta Rail Baltica realizēšanu Latvijā atbilstoši noslēgtajiem finansēšanas līgumiem starp CINEA (European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency), kas ir Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra un RB Rail AS, kas ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kuru Baltijas valstis pilnvaro parakstīt finansēšanas līgumus un kas atbild par Rail Baltica projekta horizontālo, tas ir kopīgo, aktivitāšu īstenošanu.

Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina ES infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmējs un projekta īstenotājs ir Satiksmes ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI