DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. decembrī, 2022
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Iecelta “Latvijas Pasta” jaunā valde

Publicitātes foto

Šodien, 2022. gada 13. decembrī, Latvijas Pasta padome pieņēma lēmumu iecelt VAS “Latvijas Pasts” (turpmāk – “Latvijas Pasts”) valdi jaunā sastāvā. Atbilstoši konkursa nominācijas komisijas ieteikumam valdes priekšsēdētāja un galvenā izpilddirektora amatā atkārtoti iecelts Mārcis Vilcāns, savukārt valdes locekļu amatus ieņems Andris Puriņš, Gusts Muzikants un Kristaps Krūmiņš. Valde tiek iecelta uz pieciem gadiem, un tās pilnvaru termiņš sāksies 2023. gada 9. janvārī. Jaunās valdes pirmais būtiskākais uzdevums – uzņēmuma stratēģijas izstrāde un saskaņošana.

“Esam iecēluši spēcīgu un kompetentu līderu komandu, kas apliecina padomes apņēmību veicināt izsvērtas un mērķtiecīgas pārmaiņu un izaugsmes programmas īstenošanu globālo izaicinājumu apstākļos. Uzņēmumam ir ievērojams aktīvu apjoms un patlaban vēl nerealizēts biznesa iespēju potenciāls,  kas nodrošinātu iespēju nostiprināt līdera statusu reģionālajā pasta un loģistikas pakalpojumu tirgū. Lai to veicinātu, plānojam turpināt darbu pie uzņēmuma procesu un pakalpojumu modernizēšanas un digitalizēšanas, kā arī jaunu un inovatīvu pasta pakalpojumu ieviešanas,” saka “Latvijas Pasta” padomes priekšsēdētājs Raimonds Dūda. “Padomes redzējumā ļoti būtiska ir tieši uz klientu vajadzībām vērsta attīstība, paturot prātā uzņēmuma dažādos klientu profilus, tajā skaitā privātpersonas, mazos un vidējos uzņēmumus, lielos korporatīvos klientus un viņu specifiskās biznesa nepieciešamības,” uzsver R. Dūda.

Konkursā uz vakantajiem valdes priekšsēdētāja un četriem valdes locekļu amatiem tika saņemti 78 pieteikumi, kurus nominācijas komisija vērtēja četrās kārtās. Uz konkursa ceturto kārtu tika izvirzīti 11 kandidāti valdes priekšsēdētāja un trīs valdes locekļu amatiem, kā arī nolemts nevirzīt kandidātus valdes locekļa amatam ar atbilstību tehnoloģiju un digitālās transformācijas jomā, šim amatam izsludinot jaunu konkursu. Konkursa ceturtajā kārtā notika padziļināta kandidātu vadības kompetenču novērtēšana, kā rezultātā nominācijas komisija padomei galīgā lēmuma pieņemšanai izvirzīja divus amata kandidātus katrā jomā. Pēc nepieciešamo atzinumu saņemšanas no valsts drošības iestādēm padome pieņēma gala lēmumu par valdes locekļu iecelšanu amatā.

Mārcis Vilcāns ir iecelts valdes priekšsēdētāja un galvenā izpilddirektora (CEO) amatā, un viņa pārvaldībā būs uzņēmums un komanda, kā arī iesaistīto pušu vadība. M. Vilcāns “Latvijas Pastā” strādā 17 gadus, no kuriem aptuveni 11 gadus – direktora pozīcijās, savukārt no 2016. gada – valdes priekšsēdētāja amatā. M. Vilcāna vadībā ievērojami kāpināts “Latvijas Pasta” apgrozījums (+ 74%), kā arī ieviestas inovācijas un pilnveidoti pakalpojumi, piemēram, nodrošinot sīkpaku sūtījumu apstrādes, šķirošanas, svēršanas un skenēšanas automatizāciju.

Andris Puriņš – valdes loceklis ar atbildību finanšu vadības jomā un galvenais finanšu pārvaldes direktors (CFO). A. Puriņa atbildībā būs uzņēmuma finanšu jautājumu vadīšana. Pēdējos gadus A. Puriņš “Latvijas Pastā” ieņēmis Finanšu vadības departamenta direktora amatu, izveidojot vienotu finanšu departamentu. A. Puriņš uzņēmumā vadījis finanšu un vadības grāmatvedības darbu, nodrošinājis risku vadību, sadarbību ar bankām, iepirkumu procesus.

Gusts Muzikants – valdes loceklis ar atbildību biznesa attīstības jomā un biznesa attīstības pārvaldes direktors (CCO). Šī amata pārziņā būs kapitālsabiedrības ieņēmumi, kā arī produktu un pakalpojumu attīstības un pārdošanas virzība. G. Muzikants pēdējos 10 gadus bijis komercdirektors un valdes loceklis SIA “TET”, kur viņa pārraudzībā bija pakalpojumu, cenu, pārdošanas un apkalpošanas kanālu, mārketinga stratēģijas izveide un realizācija. Iepriekš G. Muzikants 10 gadus bijis “Kimberly-Clark” Dienvidu un Centrālās Eiropas un Baltijas vadītājs, ieviešot jaunus zīmolus un produktus 12 valstīs.

Kristaps Krūmiņš – valdes loceklis ar atbildību operacionālās darbības vadības jomā un biznesa operacionālās vadības direktors (COO). K. Krūmiņš turpmāk vadīs un pārraudzīs ar kapitālsabiedrības un tās meitas uzņēmumu darbību saistīto materiāltehnisko nodrošinājuma efektīvu un kvalitatīvu pieejamību, lai veicinātu uzņēmuma stratēģijas izpildi, kā arī mērķu un darbības radītāju sasniegšanu. K. Krūmiņš “Latvijas Pastā” strādā kopš 2007. gada, uzsākot darba gaitas kā Personāla plānošanas daļas vadītāja vietnieks un izaugot līdz valdes loceklim kopš 2016. gada. Pēdējos gadus kā valdes loceklis bijis atbildīgs par darbinieku skaita ziņā lielāko struktūrvienību – pasta nodaļu, piegādes (pastnieku) tīkla, sūtījumu šķirošanas un pārvadāšanas – darbības nepārtrauktību, kvalitātes un attīstības nodrošināšanu.

“Jaunās valdes komandā redzam gan pieredzējušus iekšējos profesionāļus, kas auguši kopā ar uzņēmumu, gan arī zinošu ārējo ekspertu ar uzkrātu nozīmīgu tirgus pieredzi citās nozarēs. Esam pārliecināti, ka šīs personības kopā veido kompetentu komandu, kas spējīga nodrošināt līdzsvarotu uzņēmuma darbības nepārtrauktību un mērķtiecīgu izaugsmi,” uzsver Raimonds Dūda.

Jāatgādina, ka patlaban noris atlase piektajam valdes loceklim ar atbildību tehnoloģiju un digitālās transformācijas jomā. Šis valdes loceklis amatā tiks iecelts 2023. gada pirmajā pusē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU