DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidenta klātbūtnē paraksta vairākus sadarbības memorandus starp Latvijas un Izraēlas medicīnas, izglītības, pētniecības centriem

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

29. novembrī Valsts prezidents Egils Levits valsts vizītes laikā Telavivā atklāja Biznesa forumu. Latviju forumā pārstāvēja 50 uzņēmēju no IT, medicīnas, izglītības, pārtikas nozarēm, loģistikas un citām jomām.

Valsts prezidenta klātbūtnē tika parakstīti vairāki sadarbības memorandi starp Latvijas un Izraēlas medicīnas, izglītības, pētniecības centriem: Latvijas Universitāti (LU) un Telavivas Suraski medicīnas centru, LU un Shaare Zedek medicīnas centru, Rīgas Stradiņa universitāti un Šebas medicīnas centru Telavivā, Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un Šneidera slimnīcu Izraēlā.

Uzrunājot uzņēmējus, Valsts prezidents norādīja, ka Latvija 2024. gadā atzīmēs 20. gadadienu kopš iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un šajā laikā ir veikusi daudz nozīmīgu reformu un panākusi strauju attīstību. Šobrīd Latvija veido tālāko izaugsmi gan divpusējās sadarbības līmenī, gan ES kopējo mērķu ietvaros. Piemēram, kopā ar citām ES dalībvalstīm ir izvirzīts mērķis līdz 2050. gadam panākt klimatneitralitāti, teica E. Levits.

Valsts prezidents pievērsa uzmanību tam, ka Izraēla ir lielākais ES biznesa partneris un Latvija ir ieinteresēta padziļināt ekonomisko sadarbību īpaši augsto tehnoloģiju jomā, pētniecībā, medicīnā, izglītībā, tūrisma jomā. Valsts prezidents atzīmēja, ka inovācijas un izglītība ir priekšnoteikums attīstībai un modernai ekonomikai: “Latvijai ir būtiski ieguldīt investīcijas un attīstīt biomedicīnu, viedo enerģiju un viedos materiālus, t. s. “gudrās pilsētas”, fotoniku, IKT nozari.”

Īpaši Valsts prezidents izcēla Rīgas kā Latvijas galvaspilsētas esošās iespējas IKT jomā un biznesa potenciālu sadarbībai ar Izraēlas uzņēmējiem kā vārtus uz plašāku Ziemeļeiropas uzņēmējdarbības reģionu.

E. Levits piebilda, ka tieši šodien Rīgā tiekas Eiropas vadošie eksperti 5G tehnoloģiju jomā – konferencē “5G Techritory”.

Tāpat Valsts prezidents vērsa uzmanību uz iespējām plašāk izvērst sadarbību medicīnas nozarē, īpaši precizitātes medicīnā.

Noslēdzot uzrunu, Valsts prezidents pauda pārliecību, ka nupat Izraēlā atvērtā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība stimulēs abu valstu uzņēmējus aktīvākiem kontaktiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU