DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Lai veicinātu abu valstu sadarbību, Latvijā ierodas Uzbekistānas transporta nozares delegācija

Ar mērķi veicināt Latvijas un Uzbekistānas sadarbību transporta un loģistikas jomā no 22. līdz 24. novembrim Rīgā vizītē ieradusies Uzbekistānas Republikas Transporta ministrijas un valsts reģionu pārstāvju delegācija Transporta ministrijas Reģionu transporta attīstības pārvaldes vadītāja Aziza Hužanova vadībā.

Otrdien, 22. novembrī, ar ārvalstu kolēģiem tikās Satiksmes ministrijas vadība – valsts sekretāre Ilonda Stepanova un valsts sekretāra vietnieks – Latvijas un Uzbekistānas Transporta darba grupas vadītājs Uldis Reimanis. Sarunās tika akcentēts, ka Latvija augstu vērtē sadarbību ar Uzbekistānu strauji mainīgos ģeopolitiskos apstākļos un šī vizīte ir būtisks pasākums divpusējās sadarbības veicināšanā, t.sk. praktiskās mijiedarbības un pieredzes apmaiņā. Vizītes ietvaros Satiksmes ministrijas Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore Annija Novikova iepazīstināja ar sabiedriskā transporta sistēmas darbības principiem un jaunajām iestrādnēm saistībā ar Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānu un vienoto biļešu noliktavu.

Rīt Uzbekistānas delegācija pieredzes apmaiņā apmeklēs Rīgas pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme”, lai iepazītos ar sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī Rīgas pilsētas maksas autostāvvietu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu.

Savukārt 24. novembrī kolēģi no Uzbekistānas apmeklēs VSIA “Autotransporta direkcija”, kur plānots iepazīties ar sabiedriskā transporta jautājumiem – pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Šonedēļ notiekošā vizīte izriet no Latvijas un Uzbekistānas transporta ministru vienošanās par tālākajiem sadarbības virzieniem un abpusēji interesējošajām sadarbības attīstības perspektīvām, kas tika panākta Uzbekistānas transporta ministram I.Makhamova un viņa delegācijai,  viesojoties Latvijā  š.g.16.-18.augustā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU