DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Ventspilniekus aicina piedalīties ierakumu sveču darbnīcā “Sniedz siltumu Ukrainai” Ukrainas armijas atbalstam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: Aivars Ķesteris

Ventspils ukraiņu kultūras biedrība "KOBZAR" sadarbībā ar biedrību “Gaisma tumsā” aicina ventspilniekus piedalīties ierakumu sveču izgatavošanas akcijā “Sniedz siltumu Ukrainai”. Akcijā izgatavotās sveces tiks nogādātas Ukrainas aizstāvju vajadzībām. No 22. novembra sveču gatavošanas darbnīca būs atvērta Ukraiņu centrā, Lielajā Dzirnavu iela 14, Ventspilī.

“Sniedz siltumu Ukrainai” akcijas ietvaros ikviens (ģimenes ar bērniem, draugi, skolēni un nelieli darba kolektīvi) ir aicināts uz sveču izgatavošanas darbnīcu Ukraiņu centrā, Lielajā Dzirnavu iela 14, Ventspilī, no 22. novembra darba dienās no plkst.: 14.00 līdz 17.30.

Akcijas mērķis atbalstīt Ukrainas armiju, nosūtot daļiņu siltuma un gaismas, ar ventspilnieku izgatavotajām ierakumu svecēm. Sveču izgatavošanā izmanto konservu kārbas, gofrēto kartonu un parafīnu. Sveci veido: kārbas augstumā sagriežot papīru un ierullējot to pa visu kārbu, pēc tam atsevišķi izgatavo papīra daktis un aplej ar izkausētu parafīnu. Izgatavotā svece deg četras stundas, sildot karavīrus aukstajos kara apstākļos, kā arī uz sveces liesmas ir iespējams sasildīt ēdienu, vai tā darbojas kā gaismas avots. Akcijas noslēgumā visas izgatavotās sveces tiks nogādātas Ukrainā.

Rīkotās akcijas ietvaros ikviens var ziedot arī sveču izejmateriālus (izdegušus sveču atlikumus vai parafīnu) vai veikt mērķa ziedojumu izejvielu sagādei.

Lai akcijas apjoms sniegtu maksimālu ieguldījumu, akcijas laikā lielu atbalstu var sniegt tieši Ventspils skolēni. Dalību darbnīcās skolēnu grupām klases audzinātājiem ir iespēja pieteikt, zvanot uz Ventspils Izglītības pārvaldi pa  tālr.: 636 01225 (Santa Vīkele).

Ventspilī ar biedrības “Gaisma tumsā” un reizē Baptistu draudzes pārstāvja Kaspara Ašnevica palīdzību notikušas jau divas šādas sveču izgatavošanas akcijas, lielākā no tām notika oktobrī, kad SIA “Kurzemes granulas” darbinieku kolektīvs izgatavoja 1700 sveces.

Tā kā strauji tuvojas ziema, aicinājums ziedot arī karavīriem tik noderīgās siltās vilnas zeķes, cimdus termoveļu, vilnas segas, guļammaisus, gāzes sildītājus, sausā spirta degļus, lukturus, uzlādējamās baterijas, ūdens dezinfekcijas tabletes, ģeneratori.

Ziedojumus ir iespējams nogādāt uz “Ventspils atbalsts Ukrainai ziedojuma centru”, kurš atrodas Andreja ielā 11, 2. stāvā un ir atvērts katru darba dienu no plkst. 16:00 līdz 19:00 un sestdienās plkst.: 12:00 līdz 15:00.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI