DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Latvija saglabā otro vietu Starptautiskajā nodokļu konkurētspējas indeksā arī 2022. gadā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Latvija tāpat kā gadu iepriekš Starptautiskajā nodokļu konkurētspējas indeksā ierindojusies otrajā vietā. Izvēlētajai nodokļu politikai ir nozīmīga loma valsts ekonomikas attīstībā. Starptautiskais nodokļu konkurētspējas indekss salīdzina nodokļu konkurētspējas un neitralitātes rādītājus starp 38 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm.

Lai veiktu valstu novērtējumu, indeksā tiek ņemti vērā vairāk nekā 40 dažādi rādītāji, kas salīdzina ne vien nodokļu likmes, bet arī to struktūru. Tiek novērtēta katras valsts uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēma, iedzīvotāju ienākuma nodokļi, patēriņa un īpašuma nodokļi, kā arī ārvalstīs gūto ienākumu aplikšana ar nodokļiem. Indekss sniedz visaptverošu pārskatu un pēc vienotiem kritērijiem salīdzina pārskatā aplūkoto valstu nodokļu sistēmas.

Latvijas nodokļu sistēmas stiprās puses ietver uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmu (atbilstoši indeksā vērtētajiem kritērijiem novērtēta ar 1. vietu), kas dod iespēju, atstājot peļņu uzņēmuma rīcībā, to pārskata gadā neaplikt ar uzņēmumu ienākuma nodokli. Tas nozīmē, ka Latvijas uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēma ir labvēlīga uzņēmumiem, kas peļņu iegulda attīstībā.

Vienlaikus arī fizisko personu ienākuma nodokļu jomā un īpašuma nodokļu jomā Latvija ir ierindota salīdzinoši augstā vietā (atbilstoši indeksā vērtētajiem kritērijiem novērtēta ar 4. un 5.vietu).

Starptautisko nodokļu konkurētspējas indeksu veidojusi ASV domnīca "Tax Foundation". Tas skatāms domnīcas mājaslapā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI