DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Seminārā “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija” aicinās aktualizēt kultūras pieejamības jautājumus

17. oktobrī no plkst. 10.00 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, Rīga) notiks seminārs “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija”, ko organizē LKA sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu. Semināra mērķis ir rosināt diskusiju starp kultūras nozares praktiķiem, politikas veidotājiem un organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar redzes un dzirdes traucējumiem. Dienas gaitā būs iespējams iepazīt dažādu kopienu pieredzi un vajadzības, noskaidrot, cik plašs ir kultūras pasākumu klāsts dažādām auditorijām un kā turpmāk veicināt nozares attīstību pieejamības jomā. Seminārs būs skatāms arī tiešsaistē.

Vai tev ir nācies aizdomāties par to, cik pašsaprotami ērta ir ierastā vide uz ielas, skolā, darba vietā, koncertzālē un citur? Kā šo vidi pieredz cilvēki ar invaliditāti? Bieži vien jautājumi par pieejamu vidi un citām dažādu kopienu vajadzībām tiek marginalizēti, tādēļ aizmirstam to, cik patiesībā liela sabiedrības daļa ir “neredzama” vai pat izolēta. Seminārs “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija” aktualizēs jautājumus, kas saistīti ar kultūras pieejamību cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem. Izvirzītās tēmas būs saistītas ne tikai ar vides pieejamību, bet arī pielāgotu kultūras saturu – kā veidot teātra, kino un citu mākslu pieredzi dažādām auditorijām, kā piedzīvot mākslu caur dažādām maņām. Semināra dalībniekiem būs iespēja iepazīt vairākus pieredzes stāstus un kopīgā diskusijā attīstīt idejas, kā veidot iekļaujošu vidi un mainīt cilvēku paradumus un aizspriedumus šajos jautājumos.

Dienas pirmajā daļā Latvijas Nedzirdīgo biedrības pārstāvji dalīsies savā pieredzē, skaidrojot, kā uzsākt komunikāciju starp dažādām kopienām un kā iedrošināt cilvēkus ar invaliditāti iesaistīties un piedzīvot kultūras notikumus. Kuratore Līga Lindenbauma stāstīs par savu pieredzi, veidojot izstādi “Neredzamās dzīves” sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrību. Dienas turpinājumā moderatore Lība Bērziņa aicinās pārstāvjus no nevalstiskajām organizācijām un Kultūras ministrijas, kā arī kultūras nozares praktiķus diskutēt par šobrīd aktuālo situāciju kultūras pieejamības jomā Latvijā un to, kā veicināt pieejamību turpmāk. Pēcpusdienā sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu notiks lekcija par audiovizuālā satura pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. To vadīs starptautiski pasniedzēji Ugo Marsili (Ugo Marsili, Lielbritānija) un Marta Žačkeviča (Marta Żaczkiewicz, Polija), lekcija notiks angļu valodā. Dienas izskaņā nozares profesionāļi dalīsies savos pieredzes stāstos un piemēros, lai iedvesmotu semināra dalībniekus īstenot jaunus projektus un īstenotu pieejamus pasākumus dažādām auditorijām. 

LKA kopā ar partneriem no Polijas, Lietuvas, Rumānijas un Kipras aizvadītajā mācību gadā iesaistījās ERASMUS+ projektā “Audio Description Against Exclusion”. Vairāku darbnīcu ciklā kultūras nozarē strādājošajiem bija iespēja paplašināt savas zināšanas jautājumos, kā veidot saturu vizuālajā mākslā, teātrī un kino cilvēkiem ar dzirdes un redzes traucējumiem, kā integrēt dažādas kopienas kultūras notikumos. Semināra “Iekļaujoša kultūra – normalitāte vai privilēģija” izskaņā notiks refleksija par projektā pieredzēto.

Aicinām pieteikt savu dalību seminārā klātienē https://ej.uz/ieklaujosakultura, ieeja bez maksas; interesentiem būs iespējams saņemt sertifikātu par dalību seminārā. Semināra tiešraide būs pieejama Latvijas Kultūras akadēmijas Youtube kontā.

Seminārs tapis ERASMUS+ projekta “Audio Description Against Exclusion” ietvaros, tā norisi atbalsta Lielbritānijas vēstniecība.

Vairāk informācija par semināru – www.zirgupasts.net vai www.lka.edu.lv

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU