DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība
2
2

Pēc pieredzes kooperācijā uz Spāniju jeb kā kooperējas dienvidos

Pagājušās nedēļas nogalē deviņu Latvijas piena nozares kooperatīvo sabiedrību – Avots, Viļāni, Pienene KT, Piebalga, Ezerkrasti-1, Laura, Pienupīte un Bites, kā arī biedrības „Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija“ (LLKA) – pārstāvji devās uz pašiem Eiropas dienvidiem, lai apgūtu kooperācijas attīstības un īstenošanas pamatprincipus Spānijā.

Visaptverošas programmas ietvaros Latvijas kooperatīvu pārstāvjiem vizītes laikā ir iespēja teorētiski un praktiski apgūt kooperācijas darbību Spānijas piena nozarē, jo programma paredz došanos un pieredzes apmaiņu ne tikai kooperatīvos, bet arī to biedru saimniecībās un Spānijas lauksaimniecības kooperatīvu apvienībā (Cooperativas agro-alimentarias España).

Darbu ēnošanas programmas ietvaros kooperatīvi jau iepazinušies ar piena kooperatīvu „ALBA GANADEROS“ un tā biedru darbību. Tikšanos laikā bija iespējams ēnot gan kooperatīvu pārstāvju pārrunas ar biedriem par kooperatīva attīstības virzieniem, biedra lielāku iesaisti un piena nozari Spānijā, gan arī pašu saimnieku un kooperatīvu praktisko sadarbību ikdienas kontekstā – atrodoties biedra saimniecībā.

Turpmākais ceļš Latvijas pārstāvju delegāciju vedīs vēl tālāk Spānijas vidienē, kur notiks tikšanās ar Spānijas kooperatīvu „SANFRANCISKO DE ASIA“ un „Covap“ pārstāvjiem un to biedriem. Vizītes laikā grupa apmeklēs arī kooperatīva „Covap“ ražotni. Savukārt, Madridē, lai izzinātu kooperācijas kopējo attīstības vēsturi, likumdošanas īpatnības un citus kooperācijas aspektus, Latvijas kooperācijas speciālisti tiksies ar Spānijas lauksaimniecības kooperatīvu apvienības pārstāvjiem.

Paredzams, ka projekta noslēgumā būs paplašinājušās LLKA, kooperatīvu vadītāju, darbinieku, biedru un citu interesentu zināšanas ar kooperāciju saistītajās horizontālajās tēmās, kā arī iegūta informācija par konkrētas nozares specifiskiem jautājumiem. Visa projekta ietvaros plānots pilnveidot tālāk izglītošanas pasākumu organizēšanas un vadības metodes, apgūstot jaunus risinājumus cilvēku ieinteresēšanā, līdzdalības veicināšanā, informācijas pasniegšanas metožu uzlabošanā. Plānots, ka projektā iesaistītās personas pēc darbu vērošanas vizītes iegūtās zināšanas izplatīs tālāk LLKA un piena ražotāju kooperatīvu darbiniekiem un biedriem.

LLKA īstenotais projekts tiek finansēts no ERASMUS+ programmas finansējuma saskaņā ar līgumu Nr. 2021-1-LV01-KA121-ADU-000012766. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) mājaslapas www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+ un programmas mājaslapā www.erasmusplus.lv.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU