DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Apstiprina gaisa transporta nolīgumu ar Dienvidaustrumāzjas valstu asociāciju

Latvijas aviācijas nozares konkurētspējas veicināšanai un iespēju paplašināšanai nākotnē valdība šodien, 27. septembrī, apstiprināja “Visaptverošo gaisa transporta nolīgumu starp Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas dalībvalstīm un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm”.

Dienvidaustrumāzijas valstu asociācija (ASEAN) ir Dienvidaustrumāzijas valstu politiskā, saimniecības un kultūras organizācija. Tā dibināta 1967. gadā un tās mērķis ir veicināt savstarpējo sadarbību reģionā. To veido Bruneja, Filipīnas, Indonēzija, Kambodža, Laosa, Malaizija, Mjanma, Singapūra, Taizeme un Vjetnama.

ASEAN dalībvalstis ir starp visstraujāk augošajām ekonomikām pasaulē, un to gaisa pārvadājumu pakalpojumu tirgiem ir liels izaugsmes potenciāls nākotnē. ES un ASEAN dalībvalstu daudzpusējais nolīgums par gaisa satiksmi veicinās pakāpenisku tirgu atvēršanu, palielinās piekļuvi jauniem maršrutiem un nodrošinās godīgu konkurenci, kas savukārt dos labumu patērētājiem un pozitīvu pienesumu valstu ekonomiskajai attīstībai. Nolīgums nodrošinās piekļuvi ES un ASEAN gaisa transporta tirgiem ar vienādiem konkurences nosacījumiem un vienotu noteikumu ievērošanu, tostarp lidojumu drošuma, drošības, gaisa satiksmes pārvaldības, sociālo aspektu un vides jomā.

Nolīgumu plānots parakstīt š.g. 5. oktobrī ES COREPER II (Patstāvīgo pārstāvju komitejas) sanāksmē. Pēc nolīgums parakstīšanas Satiksmes ministrija to iesniegs Valsts kancelejā tālākai virzībai apstiprināšanai Saeimā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU