DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM: atbalstīti vēl 30 pašvaldību investīciju projekti septiņu milj. eiro apmērā

2022.gada 20.septembrī Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojuma projektu par atbalstāmajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, nodrošinot iespēju saņemt valsts aizdevumu vēl 30 pašvaldību investīciju projektiem.

Kopumā piektajā vērtēšanas kārtā izvērtēti 38 projekti no 22 pašvaldībām un atbalstīti 30 investīciju projekti, kuru kopējais finansējums ir 7 025 313,43 eiro, savukārt aizņēmuma apmērs – 5 252 170,09 eiro. Projektus īstenos Valmieras, Madonas, Rēzeknes, Ogres, Smiltenes, Jelgavas, Siguldas, Preiļu, Krāslavas, Balvu, Ķekavas, Limbažu, Kuldīgas un Augšdaugavas novadu pašvaldības, kā arī Daugavpils, Jelgavas un Rīgas valstspilsētu pašvaldības.

Līdzekļi tiks ieguldīti transporta infrastruktūras būvniecībā vai pārbūvē, būvprojektu izstrādei, higiēnas prasību nodrošināšanai izglītības iestāžu  ēkās un to teritorijās, pašvaldības īpašumā esošo ēku vai to daļu pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai tās autonomo funkciju izpildei, pašvaldības meliorācijas sistēmas un pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmas infrastruktūras atjaunošanai, pārbūvei vai ierīkošanai, kā arī uzsākto investīciju projektu Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai būvdarbu izmaksu sadārdzinājuma segšanai.

Ar atbalstītiem pašvaldību investīciju projektiem var iepazīties šeit.

Kopumā 2022.gadā Ministru kabinets atbalstījis 176 projektus par 54 365 682,52 eiro kopējo aizņēmuma summu.

Lai veicinātu ekonomikas atgūšanos no Covid-19 pandēmijas izraisītās krīzes, VARAM 2020.gadā uzsāka aizdevuma programmu pašvaldībām. 2021. gadā paplašināja pašvaldību iespējas aizņemties, papildinot aizdevumu programmu ar iespēju projektus pieteikt arī pašvaldības ēku pielāgošanai pašvaldības pakalpojumu sniegšanai, īres dzīvokļu izveidošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona, pašvaldības meliorācijas sistēmas infrastruktūrai, būvprojektu izstrādei nozīmīgiem un lieliem investīciju projektiem. Tāpat, lai mazinātu Covid-19 izplatību, programmā iekļauts VARAM ierosinājums pašvaldībām saņemt valsts aizdevumu sociālo aprūpes centru pārbūvei vai pielāgošanai atbilstoši higiēnas prasībām. Savukārt 2022.gadā aizdevuma programma papildināta ar iespēju saņemt aizdevumu atjaunojamos energoresursus izmantojošu enerģiju ražojošu iekārtu iegādei un uzstādīšanai, 5G infrastruktūras attīstībai un vispārējās izglītības iestādes ēkas pārbūvei vai jaunas ēkas būvniecībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU