DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. septembrī, 2022
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

No 19. septembra divi ekspresbusu maršruti 303. un 363. tiks pārveidoti par autobusu maršrutiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 19. septembra divi ekspresbusu maršruti 303. un 363. tiks pārveidoti par jauniem autobusu maršrutiem. Lai iekļautos kopējā sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, minētajiem maršrutiem tiks mainīta numerācija, attiecīgi – 33. un 63. maršruta autobuss. Izmaiņas tiks ieviestas arī maršrutā, pa kuru iepriekš kursēja ekspresbusi, kas nodrošinās pēc iespējas ērtāku sabiedriskā transporta pieejamību pasažieriem, kuri izmantoja citus ekspresbusu maršrutus, kas no 9. septembra nekursē.

33. maršruta autobuss -“Jugla - Pļavnieki”

Lai saglabātu sabiedriskā transporta pieejamību Lubānas ielā, posmā starp dzelzceļu, Slāvu rotācijas apli un Piedrujas ielu, kur kursēja 370. ekspresbusa maršruts, 33. autobusa maršruts tiks pagarināts pa A.Saharova ielu, Lubānas ielu, Dārzciema ielu, Rēzeknes ielu, Līvānu ielu, Lubānas ielu. Līdz ar to virzienā uz Pļavniekiem pieturvietu “Piedrujas iela” (Rēzeknes ielā) tiks pārvietota uz Līvānu ielu. No galapunkta Lubānas ielā pa Lubānas ielu, Rēzeknes ielu, Dārzciema ielu, Lubānas ielu, A.Saharova ielu un tālāk pa maršrutu. Tāpat tiks mainīta galapunkta pieturvietas “Murjāņu iela” nosaukums uz “Mārkalnes iela”, tādējādi šīs pieturvietas nosaukums sakritīs ar Brīvības gatvē izvietoto tramvaju un trolejbusu pieturvietu nosaukumu, pasažieriem sniedzot vienotu priekšstatu par Murjāņu ielas, Mārkalnes ielas un Brīvības gatves krustojuma apkārtni kā vienotu pārsēšanās mezglu. Minētās izmaiņas novērsīs situāciju, ka virzienā no Pļavniekiem būs divas pieturvietas ar vienādu nosaukumu, kuras abas izvietotas Murjāņu ielā.

63. maršruta autobuss - “Mežciems – Šampēteris”

Lai saglabātu savienojumu ar P.Stradiņa slimnīcas apkārtni gan no Centrālās stacijas, gan Mežciema un slimnīcas “Gaiļezers”, ko veica 371. ekspresbusa maršruts, 63. autobusa maršrutā tiks veiktas izmaiņas kustības shēmā Āgenskalna apkaimē, kā arī veiktas nelielas izmaiņas ielu secībā Šampētera apkaimē pie galapunkta.63.autobusa maršruts virzienā uz Šampēteri brauks pa maršrutu līdz Uzvaras bulvārim, tālāk pa Uzvaras bulvāri, O.Vācieša ielu, Mazo Nometņu ielu, Liepājas ielu, Mārupes ielu, Nometņu ielu un tālāk pa maršrutu līdz J.Endzelīna ielai, tālāk pa J.Endzelīna ielu, Jūrkalnes ielu, Zasulauka ielu, Šampētera ielu līdz Šampētera ielas un Irlavas ielas krustojumam, kur atradīsies autobusa maršruta galapunkts.  Virzienā uz Mežciemu pa Šampētera ielu, Zasulauka ielu, Jūrkalnes ielu, J.Endzelīna ielu un tālāk pa maršrutu līdz Nometņu ielai, tālāk pa Nometņu ielu, Mārupes ielu, Liepājas ielu, Mazo Nometņu ielu, O.Vācieša ielu, Uzvaras bulvāri un tālāk pa maršrutu uz Mežciemu.

Līdz ar minētajām izmaiņām 33. un 63. autobusā darbosies visas biļetes, kas iegādātas ar Rīgas domes piešķirtajām atlaidēm, tāpat šajos maršrutos varēs izmantot mēneša biļetes, kas paredzētas vienam maršrutam.

Lai nodrošinātu pārvietošanos iespējas laikā, kad nekursēja 49.autobusa maršruts, bet kursēja 309. ekspresbusa maršruts, no 19. septembra tiks veiktas izmaiņas 49. autobusa maršruta kustības sarakstā darba dienās, palielinot reisu skaitu dienas vidū un vakara stundās. Tādējādi 49. autobusa maršruts posmā “Ķengarags - Purvciems” apkalpos pasažierus līdzvērtīgi 309. ekspresbusa maršrutam visas dienas garumā, bet pārējā maršruta daļā pakalpojuma pieejamība tiks pat uzlabota.

Kā jau iepriekš izskanējis, 9. septembrī “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) paziņoja par maksātnespējas procesu un ekspresbusu pakalpojuma pārtraukšanu. RMS nodrošināja nelielu pasažieru pārvadājumu daļu, aptuveni 2,4 % no kopējā Rīgas pilsētā pārvadāto pasažieru skaita. RMS ekspresbusu pakalpojumus Rīgā sniedza saskaņā 2018. gadā noslēgto līgumu. Tādejādi kopš 2019. gada līdz šim brīdim, “Rīgas satiksme” par sniegto pakalpojumu, pārvadājot pasažierus, RMS ir samaksājusi 25 miljonus eiro.

Saziņai ar “Rīgas satiksmi” aicinām izmantot informatīvo tālruni 20361862, vai arī sūtīt e-pastu uz info@rigassatiksme.lv. Tāpat ar uzņēmumu var sazināties izmatojot mājas lapā www.rigassatiksme.lv esošo sadaļu “Sazinies ar mums”, kurā ikviens elektroniski var iesniegt savu pieteikumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI