DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Valsts prezidents un Latvijas Bankas prezidents: jāatrisina neskaidrie jautājumi enerģētikas jomā un jāmazina augsto energoresursu cenu iespaids uz sabiedrību

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

14. septembrī Valsts prezidents Egils Levits tikās ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku. Tikšanās laikā tika pārrunāta globālās un Latvijas ekonomikas attīstība un nākotnes prognozes. Tika apspriesti arī monetārās un fiskālās politikas pasākumi cīņā ar augsto inflāciju. E. Levits un M. Kazāks pauda kopīgu viedokli, ka valdībai iespējami ātri būtu jāatrisina neskaidrie jautājumi enerģētikas jomā, lai mazinātu augsto energoresursu cenu iespaidu uz iedzīvotājiem un uzņēmējiem un ierobežotu cenu kāpumu nākamajās apkures sezonās.

Valsts prezidents un M. Kazāks uzsvēra, ka valdībai jau tagad jādomā par energoresursu pieejamību nākamajā apkures sezonā un par mehānismiem, kā ierobežot to cenu kāpumu. Tāpat jāstrādā pie efektīvākiem risinājumiem, kā apzināt un sasniegt iedzīvotājus, it īpaši mazturīgos, kuriem vitāli nepieciešama valsts palīdzība energoresursu izmaksu kompensēšanā.

M. Kazāks informēja E. Levitu par Eiropas Centrālās Bankas Padomes pieņemtajiem lēmumiem monetārās politikas jomā, būtiski ceļot eiro procentu likmes. Straujo cenu kāpumu visā eiro zonā nosaka faktori, kuru ietekmēšana ar monetārās politikas instrumentiem ir ierobežota (energoresursu un pārtikas cenu kāpums piegādes ķēžu pārrāvumu, globālās ekonomikas atgūšanās pēc Covid-19 un, galvenokārt, Krievijas sāktā kara ietekmē). Kā paskaidroja Latvijas Bankas prezidents, eiro zonas monetārās politikas lēmēji aktīvi rīkojas un būs gatavi turpināt celt procentu likmes, lai ierobežotu inflācijas “iesakņošanos”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU