DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Atzīmē Interreg Igaunijas-Latvijas programmas perioda noslēgumu

Piektdien, 2022. gada 9. septembrī, Liepājā koncertzālē “Lielais Dzintars”, prezentējot programmas sasniegumus un rezultātus, daloties ar projektu stāstiem un projektu īstenotāju  atziņām par sadarbības pieredzi, norisinājās Interreg Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam noslēguma pasākums.

Svinīgajā pasākumā dalībniekus sveica Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, kā arī abu dalībvalstu par reģionālo politiku atbildīgie ministri, paužot gandarījumu par paveikto darbu, ieviešot abām valstīm nozīmīgus projektus Igaunijas-Latvijas programmā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs savā uzrunā atzīmēja: “Es ļoti augsti vērtēju to, ka pārrobežu sadarbības projektos starp mūsu valstīm ir nodibinātas daudzas partnerības un īstenota virkne inovatīvu ideju. Izaicinājumi, ar kuriem esam saskārušies pēdējo divu gadu laikā, mums likuši pielāgoties jaunajai realitātei un reaģējot uz krīzi,  ieviest jaunas pieejas. Mēs visi esam daudz iemācījušies, pielāgojušies un, galvenais, turpinājām sadarboties, neskatoties uz visām grūtībām. Igaunijas-Latvijas programmai izdevās raiti turpināt savu misiju.”

Laika posmā no 2014. līdz 2020 gadam programma ir atbalstījusi 55 projektus par kopējo Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu 38 miljoni eiro apmērā. Programmas ietvaros sniegts atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) konkurētspējas uzlabošanai, veicinot MVU izaugsmi reģionālajos, nacionālajos un starptautiskajos tirgos. Tāpat tika attīstīta sadarbība starp uzņēmējdarbības atbalsta struktūrām Igaunijā un Latvijā. Programma sekmēja vides saglabāšanu un aizsardzību, resursu efektīvu izmantošanu, kā arī veicināja dabas un kultūras mantojuma ilgtspējīgu izmantošanu. Programmas ietvaros tika veikta Rīgas līča mazo ostu tīkla uzlabošana līdzīgas kvalitātes pakalpojumu nodrošināšanai. Kā arī programma atbalstīja stabilu un kvalitatīvu darba vietu izveidošanu un darbaspēka mobilitāti.

Sagaidāms, ka jaunā 2021.-2027.gadu perioda programma tiks atklāta 2022.gada nogalē, izsludinot pirmo projektu konkursu tiklīdz tiks saņemts Eiropas Komisijas apstiprinājums.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU