DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Palielina atbalsta likmes turpmākai augļu, dārzeņu un piena piegādei bērniem izglītības iestādēs

Valdība otrdien, 6. septembrī, atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt atbalsta likmes turpmākai bezmaksas augļu, dārzeņu un piena piegādei Latvijas izglītības iestādēs. Tādējādi būs iespējams turpināt īstenot programmu “Piens un augļi skolai”, jo precizētās atbalsta likmes atbildīs tirgus situācijai un nodrošinās, ka tiek nosegtas produktu izmaksas.

“Šodien pieņemtais lēmums sniegs iespējas arī jaunajā mācību gadā bērniem un jauniešiem Latvijas izglītības iestādēs saņemt bezmaksas pienu, augļus un dārzeņus. Tas šogad ir īpaši nozīmīgi, ņemot vērā pārtikas produktu cenu dramatisko pieaugumu veikalos, ko šobrīd piedzīvojam,” atzīmē zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Veiktie grozījumi valsts un ES atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtībā augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm jeb programmā “Piens un augļi skolai” nosaka paaugstināt augļu, dārzeņu un piena izdalei piemērojamās atbalsta likmes 2022./2023. mācību gadā, lai ņemtu vērā kopš 2021. gada krasi augušās ražošanas resursu un izejvielu izmaksas.

Piena izdalei izglītības iestādēs atbalsts palielināts vidēji par 17% un augļiem, dārzeņiem – vidēji par 42 procentiem. Piemēram, pienam līdz 250 ml iepakojumā atbalsta likme tiek palielināta no 1,11 EUR/l uz 1,28 EUR/l, bioloģiskam pienam no 1,13 EUR/l uz 1,30 EUR/litru.

Savukārt nefasētiem augļiem atbalsta likme palielināsies no 0,13 EUR par porciju uz 0,16 EUR par porciju, bioloģiskiem nefasētiem augļiem no 0,15 EUR uz 0,18 EUR par porciju, bet, nefasētiem dārzeņiem atbalsta likme palielināsies no 0,08 EUR uz 0,11 EUR par porciju, bioloģiskiem nefasētiem dārzeņiem no 0,10 EUR uz 0,13 EUR par porciju.

Papildus veiktie grozījumi paredz arī izmaiņas izglītojošo pasākumu un informēšanas prasību nodrošināšanai.

ZM arī vērš uzmanību, ka – saskaņā ar atbalsta programmas nosacījumiem – atbalsta pretendenti pieteikumus dalībai programmā šajā (2022./2023.) mācību gadā var iesniegt LAD vēl līdz 10. septembrim, savukārt produktu izdale sāksies 1. oktobrī.

Noteikumi “Grozījumi Ministru kabineta 2017. gada 16. augusta noteikumos Nr. 485 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas, administrēšanas un uzraudzības kārtība augļu, dārzeņu un piena piegādei izglītības iestādēm” ” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU