DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

80 milj. eiro investīcijas ļaus izveidot vismaz vienu industriālo parku Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales plānošanas reģionā

2022. gada 30. augustā Ministru kabinets apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto noteikumu projektu par 80 miljonu eiro investīcijām reģionos no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda. Finansējumu granta veidā piešķirs industriālo parku un teritoriju attīstīšanai Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales plānošanas reģionos, tai skaitā industriālo pieslēgumu ierīkošanai, pievedceļu ierīkošanai vai atjaunošanai, kā arī komercdarbības mērķiem paredzēto ēku un to saistītās infrastruktūras attīstīšanai.

VARAM izstrādāto noteikumu mērķis ir attīstīt industriālo parku infrastruktūru un piesaistīt investorus Latvijas reģioniem, tādejādi mazinot reģionālās attīstības atšķirības un sekmējot cilvēkresursu piesaisti, produktivitātes kāpināšanu un komercdarbības attīstību reģionos.

Lai reģioniem piesaistītu investorus un attīstītu uzņēmējdarbības vidi, ir ļoti būtiska atbilstošas publiskās infrastruktūras pieejamība, kas spēj nodrošināt  iespējas investīciju piesaistē. Kā rāda pašvaldību pieredze, ir nepieciešamas ražošanas telpas, elektroenerģijas pieslēgumi, pievedceļi un citi publiskās infrastruktūras uzlabojumi komersantu vajadzībām. Bieži vien pašvaldību piedāvājums investoriem ārpus Rīgas reģiona nav bijis veiksmīgs tieši infrastruktūras neatbilstības dēļ potenciālo investoru vajadzībām, kas liedz piesaistīt ievērojamas finanses, radīt jaunas darba vietas un attīstīt tādas dažādas jomas kā elektronika, metālapstrāde, pārtikas ražošana un citas.

Atbilstoši Atveseļošanas un noturības mehānisma plānam, līgumu vai vienošanās par projektu īstenošanu slēgšana paredzēta līdz 2023. gada 31. decembrim, savukārt līdz 2025.gada 31.decembrim nepieciešams sasniegt galveno mērķi - pabeigt industriālo parku būvniecību reģionos. Plāna realizācija paredz līdz 2026. gada vidum industriālajos parkos radīt vairāk nekā 328 jaunas darba vietas ar vidējo darba algu, kas pārsniedz vidējo darba samaksu attiecīgajā tautsaimniecības nozarē un gūt vismaz 85,74 milj. eiro komersantu nefinanšu investīcijas.

Par kārtību kādā īsteno investīciju un par prasībām projektu iesniedzējiem plašāk var lasīt šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU