DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. augustā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Eiropas Zāļu aģentūra sāk vērtēt pieteikumu Covid-19 vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Zāļu reģistrācijas komiteja (CHMP) ir sākusi vērtēt pieteikumu vakcīnas “Skycovion” reģistrācijai ar nosacījumiem. Skycovion ir vakcīna, kas paredzēta aizsardzībai pret Covid-19.

Pieteikuma iesniedzējs ir “SK Chemicals GmbH”. Šis uzņēmums ir iesniedzis EZA datus par to, cik labi vakcīna ierosina antivielu veidošanos pret SARS-CoV-2 oriģinālo celmu – proti, pret vīrusu, kas izraisa Covid-19. Uzņēmums ir iesniedzis arī datus par vakcīnas drošumu un kvalitāti.

Pēc datu izvērtēšanas CHMP sniegs slēdzienu par šīs vakcīnas reģistrācijas apliecības piešķiršanu ar nosacījumiem.

Nākamajā posmā Eiropas Komisija pieņems gala lēmumu par šīs vakcīnas reģistrāciju, kas būs juridiski saistošs visām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

EZA sniegs plašāku informāciju pēc CHMP slēdziena.

Šobrīd tiek vērtētas arī citas vakcīnas pret Covid-19. Pandēmijai turpinoties, ir svarīgi, lai Eiropas Savienībā būtu pieejams plašs vakcīnu un ārstniecības līdzekļu klāsts, kas ļautu dalībvalstīm efektīvi cīnīties ar pandēmiju.

EZA un tās zinātniskās komitejas ir apņēmušas nodrošināt visu par Covid-19 vakcīnām un zālēm pieejamo datu rūpīgu izvērtēšanu.

Vairāk par šo vakcīnu

Skycovion satur mazas daļiņas, ko dēvē par nanodaļinām un kuras satur uz SARS-CoV-2 vīrusa virsmas sastopamā pīķa proteīna daļas.

Sagaidāms, ka pēc vakcīnas ievadīšanas personas imūnā sistēma atpazīs pīķa proteīna daļas saturošās nanodaļinas kā organismam nepiederošas un sāks veidot pret tām dabīgās aizsargreakcijas elementus – antivielas un T šūnas.

Ja vakcinētā persona vēlāk saskarsies ar SARS-CoV-2 vīrusu, imūnā sistēma atpazīs uz vīrusa esošo pīķa proteīnu un būs gatava tam uzbrukt.  Antivielas un imūnās sistēmas šūnas kopā var aizsargāt pret Covid-19, nonāvējot vīrusu, novēršot tā iekļūšanu organisma šūnās un iznīcinot inficētās šūnas.

Vakcīna satur arī “adjuvantu”, vielu, kas palīdz stiprināt imūno atbildi pret vakcīnu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI