DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Zemgales tūrisma pakalpojumu sniedzēji aicināti pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs”

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes attēls

Zemgales plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly”. To var saņemt jebkurš tūrisma pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas ir vai vēlas būt “draudzīgs” kājāmgājējiem, piedāvājot tiem nepieciešamus pakalpojumus.

Pašlaik gājējiem draudzīgu viesmīlību ir iespējams izbaudīt jau 229 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. Zemgales reģionā šogad zīmi ir saņēmuši astoņi jauni pakalpojumu sniedzēji, tostarp naktsmītnes, tūrisma informācijas centri un tūrisma objekti.

“Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās, un izmazgāt netīrās drēbes, kā arī zābakus un citu ekipējumu.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi Gājējam draudzīgs 

Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs - tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Zīmes „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” kritēriji izstrādāti kā vadlīnijas pakalpojumu sniedzējiem, ja viņi vēlas būt noderīgi kājāmgājējiem. Tie tiek iedalīti obligātajos un ieteicamajos kritērijos. Vispārējie kritēriji piemērojami jebkuram tūrisma pakalpojuma sniedzējam. Naktsmītņu kritēriji – tikai naktsmītnēm. Lai tūrisma uzņēmējs saņemtu zīmi, jābūt izpildītiem vismaz 75% no obligātajiem kritērijiem.

Iepazīties ar “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly”  kritērijiem un lejupielādēt pieteikuma anketu iespējams šeit: https://www.celotajs.lv/lv/c/prof/certificates/hiker_friendly

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada 16.augustā, zīmes saņemšanai līdz 15.augustam interesenti no Zemgales var pieteikties, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu anna.builo@zpr.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI