DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūlijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

FKTK atļauj veikt Signet Bank AS un AS Expobank apvienošanos

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 07.07.2022. pieņēmusi lēmumu atļaut veikt Signet Bank AS kredītiestādes uzņēmuma daļas pāreju AS Expobank. Līdz ar to no 11.07.2022. abu banku darbība tiks apvienota vienā kredītiestādē, kas pēc visu juridisko darbību veikšanas strādās ar Signet Bank nosaukumu.

FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile akcentē: "2018. gadā bankas, kas iepriekš bija fokusējušās uz ārvalstu klientu apkalpošanu, uzsāka biznesa modeļa maiņu un FKTK prognozēja, ka viens no šī segmenta banku darbības attīstības virzieniem ir konsolidācija. Esam gandarīti, ka Signet Bank AS un AS Expobank ir spējušas veikt šādu soli, lai saglabātu abās bankās esošo pieredzi un turpmāk nodrošinātu konkurētspējīgāku biznesa modeli, stiprinot Latvijas banku sektoru."

26.01.2022. tika noslēgts AS Expobank iegādes darījums, kura rezultātā Signet Bank AS nopirka AS Expobank. Signet Bank AS apsvēra turpmākos attīstības scenārijus un nolēma apvienot abu banku darbību, strādājot ar Signet Bank nosaukumu.

FKTK vērš uzmanību, ka abu banku klientiem saglabājas visi līdzšinējie pienākumi un tiesības, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem, tikai tagadējās AS Expobank klienti piedzīvos bankas nosaukuma maiņu.

Saskaņā ar Kredītiestāžu likuma 59.2 panta pirmo daļu kredītiestādes uzņēmuma vai tā daļas, nodalāmas mantas kopuma, aktīvu vai saistību kopuma vai ar kredītiestādes klientiem noslēgto tipveida līgumu kopuma pārejai citas personas īpašumā vai lietošanā kredītiestādei ir nepieciešama FKTK atļauja.

Signet Bank AS Latvijā darbojas kopš 1992. gada. Banka fokusējusies uz juridisko personu apkalpošanu. Savukārt AS Expobank Latvijā strādā no 1991. gada, nodrošinot plašu pakalpojumu klāstu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU