DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Politika

Sācies pilsoniskās sabiedrības forums “Līdzdalības nedēļa”

No 27. jūnija līdz 3. jūlijam visā Latvijā norisinās pilsoniskās sabiedrības forums “Līdzdalības nedēļa”, kurā diskutē un meklē risinājumus, kā veicināt sabiedrības iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un kā uzlabot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos.

Forums pirmdien, 27. jūnijā atklāts ar domnīcas PROVIDUS rīkoto diskusiju “Ko mēs varam mācīties no ukraiņiem par pilsoniskās iesaistes veicināšanu?”. Tāpat pirmajā foruma dienā, 27. jūnijā, Valsts kanceleja rīko pirmo līdzdalības labās prakses pēcpusdienu valsts pārvaldē nodarbinātajiem, kas iesaistīti sabiedrības līdzdalības nodrošināšanā. Vakarpusē pilsoniskie aktīvisti aicināti izbraucienā ar Līdzdalības bānīti, lai dalītos ar  stāstiem par pieļautajām kļūdām līdzdalības procesos pasākumā “Līdzdalības aplauziens”.

Otrajā foruma dienā Aktīvo iedzīvotāju fonds kopā ar Latvijas Pilsonisko aliansi rīko tīklošanās un sadarbības veicināšanas aktivitātes par tādiem tematiem kā darbs ar pasīvajām mērķgrupām un sociālo kampaņu organizēšanu, savukārt, domnīca PROVIDUS aicina uz diskusiju par to, kā aktīvi iedzīvotāji uzrauga sabiedrības intereses būvniecības jomā.

Trešajā dienā interesenti aicināti uz Lastādijas kvartālu (Turgeņeva 15), piedalīties klātienes Memoranda padomes sēdē, kurā tiks meklēti risinājumi lokāla un nacionāla līmeņa pilsoniskajai līdzdalībai. Pēc sēdes PROVIDUS rīkos diskusiju ar politiskajām partijām par līdzdalības veicināšanu, un diena Lastādijas kvartālā noslēgsies ar stratēģiskās galda spēles “DemokrātiJĀ” turnīru Eiropas Kustība Latvijā vadībā. Savukārt, ManaBalss.lv 29. jūnijā aicina pilsoniskos aktīvistus piedalīties tiešsaistes OpenSaeima likumu darināšanas darbnīcā.

Ceturtajā dienā, 30. jūnijā, notiks pilsonisko kompetenču stiprināšana nacionālā, lokālā un individuālā līmenī. Piektā un sestā dienā norisināsies sarunu festivāls LAMPA, bet septītajā dienā ikviens aicināts praktizēt līdzdalību individuāli. Līdzdalības nedēļas ietvaros 29. un 30. jūnijā notiks arī jau par tradīciju kļuvušais Latvijas lauku kopienu vasaras forums, ko rīko Latvijas Lauku forums, aicinot piedalīties aktīvās lauku kopienas, viedos ciemus, kopienu attīstības lietpratējus un interesentus.  

Pasākuma programmas tiks regulāri papildināta, ar aktuālo foruma programmu var iepazīties šeit. Savukārt, šeit pieejama Līdzdalības nedēļas tematiskā programma.

Aktuālākā informācija par Līdzdalības nedēļu pieejama pasākuma Facebook lapā, tāpat ikviens, kurš vēlas iesaistīties šīs nedēļas veidošanā un popularizēšanā, aicināts dalīties sociālajos tīklos ar tēmturi #LīdzdalībasNedēļa.

Forumu rīko ir Valsts kanceleja, Latvijas Pilsoniskā alianse, PROVIDUS un Aktīvo iedzīvotāju fonds.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU