DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Augustā plānots uzsākt prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” būvdarbus

Publicitātes foto

2021.gada nogalē “VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) atkārtoti izsludinātajā būvniecības konkursā par prototipēšanas darbnīcas “Riga Makerspace” izveidi A. Briāna ielā 13, Rīgā, deviņu būvkomersantu konkurencē par saimnieciski visizdevīgāko atzina pilnsabiedrības „P un S Būvniecība" iesniegto piedāvājumu pamatdarbu veikšanai par 7,3 miljoniem euro (bez PVN), informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Atkārtotā iepirkuma potenciālā līguma summa pamatdarbu – revitalizācijas un energoefektivitātes darbi, īstenošanai ir 7,3 miljoni eiro (bez PVN), to iesniegusi pilnsabiedrības „P un S Būvniecība". Līgumu par pamatdarbu īstenošanu plānots noslēgt līdz jūnija beigām un būvdarbus pabeigt līdz 2023.gada nogalei.

Pilnvērtīgai projekta īstenošanai bija nepieciešams piesaistīt vēl 1, 3 miljonus eiro. Ministru kabinets 2022.gada 21.jūnijā apstiprināja 700 tūkstošu eiro pārdali daļējai izmaksu kāpuma segšanai no valsts budžeta programmas „Finansējums augstas gatavības projektiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai”.

“Krievijas iebrukums Ukrainā, kā arī pandēmijas periods ir atstājis ietekmi uz būvniecības nozari un tas ietekmē gan atsevišķu projektu īstenošanas termiņus, gan nepieciešamā finansējuma apjomu. Lai neapstātos būvniecība 23 šobrīd būvniecības stadijā esošajos VNĪ projektos, kopā ar iesaistītajām pusēm, operatīvi rodam risinājumus, lai kopīgi pārvarētu radušos izaicinājumus un veidotu vienlīdzīgu atbildības un risku sadali starp pasūtītāju un izpildītāju,” norāda R.Griškevičs.

Kādreizējo Rīgas Vieglās rūpniecības tehnikuma ēku A. Briāna ielā 13, Rīgā, pielāgos kopumā sešu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas izglītības programmu vajadzībām, izveidojot atbilstošas jaunu produktu paraugu izgatavošanas jeb prototipēšanas darbnīcas, kas ļaus nodrošināt skolēniem un studentiem kvalitatīvu un konkurētspējīgu mācību procesu. Papildus tam tiks ierīkotas mūsdienīgas telpas semināriem un cita veida pasākumiem. Vairāk par projektu var uzzināt mūsu stāstu sērijas “Ēkas un Leģendas” video stāsta: https://youtu.be/0uL2e0pYQuE.

Projekta ietvaros atjaunojamās ēkas atrodas blakus UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektam “Rīgas vēsturiskais centrs”. Viena no ēkām, kurai projekta ietvaros dosim jaunas attīstības iespējas, ir ar vēsturisko vērtību, tādējādi turpinām rūpēties par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, sakārtosim sabiedrisko telpu 1500 m2 platībā un atjaunosim publikās ēkas 3600 m2 platībā un veiksim energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus. Projekta pilnvērtīgai īstenošanai šobrīd ikviens interesents var pieteikties prototipēšanas darbnīcu iekārtu iepirkumā, kas sniegs iespēju to apmeklētājiem radīt jaunus un inovatīvus produktus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU