DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Pārtikas un veterinārais dienests
Ilze Lejasbuda, Augu izcelsmes produktu, dzērienu un bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības daļas vecākā eksperte
21. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

PVD ieteikumi svētku laikam un brīvdienām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Plānojot pārtikas produktu pirkumus un gatavojoties Vasaras saulgriežu svinēšanai, Līgo dienai un Jāņiem, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atgādina – iegādājoties pārtikas produktus, pirkumus jāveic pārdomāti, pārtikas produkti, kas ātri bojājas, nekavējoties jānogādā vēsā vietā un jāuzglabā temperatūrā, kā to norādījis ražotājs.

Tāpat PVD aicina uzmanību pievērst pārtikas produktu derīguma termiņam un iegādāties produktus tādā daudzumā, cik var paspēt izlietot derīguma termiņa ietvaros.

Iepērkoties jāraugās, kādos apstākļos pārtikas produkti uzglabājas tirdzniecības vietā un vai to iepakojums nav bojāts.

Atgādinām, ka droši pārtiku ir iegādāties legālā tirdzniecības vietā. Pircējiem, kas iecienījuši pārtikas produktus iegādāties, atsaucoties sludinājumiem sociālajos medijos, jābūt īpaši piesardzīgiem un jāpārliecinās, ka pārtikas produktu izplatītājs ir reģistrēts PVD. Tāpat jāpievērš uzmanība tam, kādos apstākļos pārtikas produkti tiek pārvadāti un kādā temperatūrā uzglabāti pārvadāšanas un tirdzniecības laikā.

Der atcerēties, ka jēlprodukti jāuzglabā un jāgatavo atsevišķi no gatavajiem produktiem, kas netiks papildus termiski apstrādāti.

Gatavojot jēlproduktus, (piemēram, gaļu, zivis), ir svarīgi tos pareizi termiski apstrādāt – cept, vārīt, grilēt pietiekami ilgi un atbilstošā temperatūrā, lai novērstu kaitīgo mikroorganismu izraisītās pārtikas saslimšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI