DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
06. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Privātpersonām iespēja pieteikt savu mājokli Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai

Lai vienkopus apvienotu privātpersonu sniegtās izmitināšanas iespējas ukraiņu bēgļiem, informācijas reģistrā https://cak.iem.gov.lv/  ir izveidota iespēja privātpersonām, autentificējoties ar latvija.lv, reģistrēt savu īpašumu izmitināšanai.

Ikviena privātpersona, kas ir gatava savā īpašumā esošo mājokli piedāvāt ukraiņu bēgļu izmitināšanai tiek aicināta autentificēties šajā portālā un to piereģistrēt, norādot arī vairākus tehniskos datus, kā piemēram, cik cilvēkus var izmitināt, kur atrodas īpašums, vai pieejamas ērtības, vai mājoklis ir piemērots izmitināšanai personām ar funkcionāliem traucējumiem u.c.

Reģistrā iesniegtās ziņas par izmitināšanas vietām tiks nodotas pašvaldībām turpmākai informācijas izmantošanai. Informācija no šīs sistēmas pašvaldībām palīdzēs operatīvāk risināt jautājumus par izmitināšanu, sadarbībā ar privātpersonām. Sistēmā pašvaldībām ir arī iespēja pievienot informāciju par noslēgtajiem īres līgumiem vai atlīdzību mājsaimniecībai, lai privātpersonas saņemtu valsts piešķirto atbalstu.

Attiecībā uz atlīdzību mājsaimniecībām vai īri, visu pašvaldību informācija vienkopus ir pieejama portālā Latvija.lv “Atbalsts ukraiņiem Latvijā” sadaļā “Cita noderīga informācija”, kur pievienots fails “Pašvaldību informācija par īri un atlīdzību”.

Informācijas reģistru https://cak.iem.gov.lv/ izstrādājis Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU