DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. jūnijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Valsts vides dienests deviņās nominācijās apbalvo “Zaļās izcilības balvas 2022” laureātus

Publicitātes foto

Atzīmējot vides svētkus Latvijā,  šodien  3. jūnijā, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests (VVD)  sveica “Zaļā izcilība 2022” balvas laureātus. Par vides izcilniekiem tika atzīti uzņēmumi, kuri aktīvi rīkojas, lai mazinātu savas darbības ietekmi uz vidi. Tāpat balvu pasniegšanas ceremonijā tika godināti Depozīta sistēmas dalībnieki – tirgotāji, kuri īpaši rūpējušies par veiksmīgu startu sistēmas ieviešanā Latvijā.

Šajā gadā balva pasniegta jau septīto reizi, kopš 2015. gada par izciliem sasniegumiem vides aizsardzībā apbalvoti jau vairāk nekā 100 uzņēmumi un šogad tiem pievienojušies vēl deviņi laureāti, kuri izcēlušies ar spēju visaugstākajā līmenī ievērot vides prasības un pēc savas iniciatīvas izlēmīgi rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi.

Gada balvas vides aizsardzībā “Zaļā izcilība 2022” laureāti:

  • SIA “Ceram Optec" - nominācijā “Zaļā izcilības balva apstrādes rūpniecībā”;
  • SIA “CrossChem” - nominācijā “Zaļā izcilības balva ķīmiskajā rūpniecībā”;
  • AS “Valmieras Enerģija” nominācijā - “Zaļā izcilības balva enerģētikā”;
  • Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” nominācijā - “Zaļā izcilības balva autotransporta remontdarbnīcām”;
  • LPKS “LATRAPS” nominācijā - “Zaļā izcilības balva lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un kokapstrādē”;
  • SIA “Liepājas ūdens” nominācijā - “Zaļā izcilības balva ūdenssaimniecības jomā”;
  • SIA “BalviFlora” nominācijā - “Zaļā izcilības balva ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē”;
  • Valsts asinsdonoru centrs nominācijā - “Zaļā izcilības balva radiācijas drošībā”;
  • Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa nominācijā - “Zaļā izcilības balva par sadarbību”.

Šis gads Latvijas vēsturē tiks iezīmēts, kā gads ar kuru Latvijā darbību uzsāka depozīta sistēma dzērienu iepakojumam. Nozīmīgs solis pretī sakārtotai videi mums apkārt. Viens no šīs sistēmas ieviešanas stūrakmeņiem ir bijuši tirgotāji, kuri izrādījuši atsaucību un izpratni par depozīta sistēmas nozīmi. VVD atzinīgi novērtējis SIA “ARTAVS”, SIA “Beātus” un  mazumtirdzniecības pārtikas veikalu ķēdes  “CITRO” sasniegto depozīta sistēmas ieviešanas procesā.

Jau kopš 1972. gada ik gadu 5. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules vides diena. ANO iedibināja šo tradīciju, lai veicinātu izpratni par vides jautājumiem pasaules mērogā. Savukārt VVD kopš 2015. gada ir iedibinājis gada balvu vides aizsardzībā “Zaļā izcilība”, godinot uzņēmumus, kuriem tuva vides aizsardzība, un tos, kuriem rūp Latvijas vides kvalitāte un ilgtspēja.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU