DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

VARAM dāvātā kameru sistēma Rīgas Zoo ļauj ikvienam izzināt lauvu dzīvi tiešsaistē

Šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs lauvēnu Vara un Teikas gada dzimšanas dienā atklāja dāvināto tiešsaistes kameru sistēmu, kas ļauj sekot līdzi lauvu ģimenes ikdienai. Tiešsaistes kameras sniegs pienesumu gan dzīvnieku pētniecībā, gan sabiedrības vides apziņas veidošanā. 

Ministrs Plešs: “Varis un Teika šodien svin gada jubileju! Sūtu siltus sveicienus abiem lauvēniem, kā arī zoodārza darbiniekiem, kas ikdienā gādā par dzīvnieku labsajūtu, un aicinu Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus apmeklēt zoodārzu klātienē. No šodienas gan lauvu ģimenes gaitām var sekot līdzi arī attālināti, jo šodien, – Vara un Teikas dzimšanas dienā –, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas zoodārzam dāvinātā tiešraides kameru sistēma ir atklāta un ikvienam ļauj sekot līdzi un ielūkoties lauvēnu ikdienas dzīvē. Ticu, ka šādi zoodārzs varēs veicināt apmeklētāju un īpaši jaunāko paaudžu izpratni par dabas daudzveidības sargāšanu un vides aizsardzību.” 

Kameras ierīkotas ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu un tās skatāmas šeit: https://www.youtube.com/watch?v=Bdrhqc2hT38. Kā norāda Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs - video novērošanas sistēmām ir liela nozīmē dzīvnieku izpētē, tostarp arī zooloģiskajos dārzos, jo iespējams veikt lauvu uzvedības pētījumus nebrīvē, fiksēt ikdienā notiekošo un par to pastāstīt plašam interesentu lokam, veicinot izpratni par lauvām un sugas stāvokli savvaļā. 

Pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam, pašlaik notiek jauna, mūsdienīga un daudzfunkcionāla nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centra izbūve Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā. Projekta mērķis ir attīstīt valsts vides monitoringa un kontroles sistēmu, pilnveidojot atbildīgo iestāžu tehnisko nodrošinājumu, kā arī veicināt sabiedrības līdzdalību vides pārvaldībā, modernizējot nacionālas nozīmes vides izglītības un informācijas centrus un īstenojot sabiedrības iesaistes pasākumus. Plašāk šeit. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU