DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Atbalsta Kuldīgas Svētās Annas baznīcas zvanu torņa atjaunošanu

Kuldīgas novada domes deputāti 26. maija sēdē nolēma piešķirt Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzei finansējumu gandrīz 24 tūkstošu eiro apmērā Kuldīgas Svētās Annas baznīcas zvanu torņa atjaunošanai.

Kuldīgas Svētās Annas baznīca celta 1904. gadā kā latviešu dievnams par latviešu saziedoto naudu un pilnveidota ar Kārļa Ulmaņa personīgu ziedojumu un Latvijas valsts atbalstu. Otrā pasaules kara laikā Svētās Annas baznīcas draudzes izsludinātā konkursa rezultātā tapa Andreja Eglīša un Lūcijas Garūtas kantāte “Dievs, Tava zeme deg!” Trešās Atmodas laikā nozīmīga bija Annas draudzes mācītāja Modra Plātes drosmīgā un stigrā rīcība demokrātijas, garīgās brīvības un valstiskuma atgūšanā. Šobrīd Annas draudze kopā ar mācītāju Mārtiņu Burki-Burkevicu iesaistījusies ziedojumu vākšanā un nogādāšanā Ukrainā, tā atbalstot ukraiņu cīņu par neatkarību.

Kuldīgas Svētās Annas baznīca atrodas un valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Kuldīgas pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā un valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa “Kuldīgas senpilsēta” aizsardzības zonā. Baznīcas torņa jumta segums ir kritiskā stāvoklī, un draudze ir pielikusi daudz pūļu, lai piesaistītu līdzekļus baznīcas torņa glābšanai. Pērn un šogad draudze no Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā jumta seguma atjaunošanai piesaistījusi finansējumu kopumā 234 tūkstošu eiro apmērā. Par šogad piešķirtajiem līdzekļiem draudze iecerējusi restaurēt divus sānu torņus 28 metru augstumā. Veiktajā iepirkuma procedūrā piedāvājums ar zemāko cenu par gandrīz 24 tūkstošiem eiro pārsniedz draudzei pieejamos līdzekļus.

Pašvaldība ar Kuldīgas Svētās Annas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzi slēgs sadarbības līgumu par pašvaldības līdzfinansējumu baznīcas torņu atjaunošanai, paredzot, ka draudze apņemas tuvākos trīs gadus bez maksas atvēlēt Sv. Annas baznīcas telpas Kuldīgas novada pašvaldībai 7–10 nozīmīgu pasākumu un koncertu sarīkošanai gadā. Tas pašvaldībai ir svarīgi, jo šogad plānots sākt apjomīgu Kuldīgas kultūras centra pārbūvi, tāpēc būvdarbu laikā Kuldīgas kultūras centra lielā zāle ar 400 skatītāju vietām nebūs pieejama vietējai sabiedrībai. Sv. Annas baznīcā ir 400 sēdvietas, laba akustika, ierīkota centrālapkure un sanitārie mezgli. Sakārtotā vide ap baznīcu ar brīvdabas koncerta iespējām un tuvumā pieejamie automašīnu stāvlaukumi atļauj rīkot baznīcā koncertus, valsts svētku un citus vietējai kopienai nozīmīgus svinīgus pasākumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU