DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Izsludina ES fondu projektu atlasi sociālo pakalpojumu nodrošināšanai

Lai nodrošinātu sociālo pakalpojumu sniegšanu bērniem ar invaliditāti un pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, biedrības un nodibinājumi var pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstam.  Šajā projektu atlases kārtā pieejams vairāk nekā 3 miljonu eiro liels finansējums, tai skaitā no Eiropas Sociālā fonda (ESF) - vairāk nekā 2,6 miljoni eiro.

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izsludinājusi atklātu projektu atlasi, kur biedrības un nodibinājumi līdz š.g. 29. jūnijam var pieteikties līdz 191 000 eiro lielam finansējumam sociālo pakalpojumu nodrošināšanai.

Ar ES fondu atbalstu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem ir noteikta invaliditāte, varēs nodrošināt sociālo rehabilitāciju, dienas aprūpes centra  un īslaicīgās aprūpes jeb "atelpas brīža" pakalpojumus, kā arī aprūpi mājās, bet šo bērnu likumiskajiem pārstāvjiem vai audžuģimenēm – sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Savukārt pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem varēs sniegt grupu māju, dienas aprūpes centra specializēto darbnīcu, atelpas brīža  un aprūpes mājās pakalpojumus, ka arī varēs nodrošināt grupu nodarbības,  speciālistu konsultācijas un individuālo vai grupu atbalstu.

Projektu  attiecināmās izmaksas 85% apmērā tiks segtas no ESF, savukārt 15% - no valsts budžeta līdzekļiem. Šajā atlases kārtā pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 3 091 186 eiro, t.sk. ESF 2 627 508 eiro un valsts budžeta finansējums 463 678 eiro apmērā. Plānots, ka aptuveni 40 % no finansējuma varētu tikt novirzīti bērnu ar invaliditāti un viņu pārstāvju atbalstam, savukārt ap 60 % - pakalpojumu sniegšanai pilngadīgajām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Vebinārs - 7. jūnijā

Par projektu iesniegumu atlasi š.g. 7. jūnijā CFLA sadarbībā ar Labklājības ministriju potenciālajiem projektu iesniedzējiem organizē vebināru – darba kārtība un pieteikšanās pieejama cfla.gov.lv. Projektu iesniegumu atlases nolikums, veidlapas un cita noderīga informācija pieejama vietnē atlase.cfla.gov.lv.

Atbalsts sociālo pakalpojumu sniegšanai paredzēts Labklājības ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā - darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" 9.2.2.3. pasākuma "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana" ietvaros.

Informācija par iepriekšējās atlases kārtās atbalstītajiem projektiem, sniedzot atbalstu bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem un viņu ģimenēm, pieejama vietnē esfondi.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU