DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Operatīvās vadības centrā rasti risinājumi aktuālajos bēgļu izmitināšanas jautājumos

25. maijā notika Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vadītā Civilās aizsardzības Operatīvās vadības centra (CA OVC) kārtējā sēde. Ievērojot Ministru kabineta pēdējā sēdē atbalstītos Iekšlietu ministrijas ierosinājumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz pagarināt primārā atbalsta - Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas un ēdināšanas - pakalpojumu sniegšanas segšanu no valsts budžeta uz vēl 30 dienām tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas reģistrēti pakalpojuma saņemšanai līdz 24.maijam, CA OVC uzdeva līdz 30.maijam katrai CA OVC pārstāvētajai institūcijai iesniegt savus risinājumus turpmākai izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai.

Minētie priekšlikumi tiks izvērtēti un piedāvāti gala lēmumu pieņemšanai iesaistīto nozaru ministriju politiskajai vadībai. Jānorāda, ka valsts budžeta līdzekļu novirzītais apmērs un Ukrainas civiliedzīvotāju primārā atbalsta (izmitināšanas un ēdināšanas) nodrošināšana dažādās Eiropas valstīs būtiski atšķiras.

CA OVC arī lēma, ka negaidot lēmuma spēkā stāšanos par speciālas komisijas izveidi valsts un pašvaldību nekustamo īpašumu izvēlei, kas būtu pielāgojami Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas ilgtermiņā vajadzībām, jau nedēļas laikā sākt paredzētās komisijas uzdevumu faktisko izpildi, lai izvēlētos nekustamos īpašumus pielāgošanai, kā arī īpašumu aprīkošanu ar tam nepieciešamo aprīkojumu.

Tāpat CA OVC arī vienojās, ka Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu un Kultūras ministriju  jau uz nākamo Ministru kabineta sēdi iesniegs priekšlikumus Ukrainas civiliedzīvotāju (bērnu, jauniešu) integratīvo nometņu, piesaistot Latvijas bērnus, organizēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU