DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits tiekas ar Nīderlandes Karalistes vēstnieci Latvijā Klaudiju Pītersi

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 19. maijā, tikās ar Nīderlandes Karalistes vēstnieci Latvijā Klaudiju M. N. Pītersi (Claudia M. N. Pieterse), lai pārrunātu Latvijas un Nīderlandes veiksmīgo sadarbību transporta, sakaru un loģistikas jomā.

Ministrs sarunā ar vēstnieci uzsvēra, ka abas valstis ir līdzīgi domājoši partneri, ar ko sadarboties dažādos virzienos – gan attīstot transporta sistēmu, gan domājot par atjaunojamiem energoresursiem. “Nīderlandes ostu attīstības modeli esam izmantojuši, plānojot Latvijas ostu pārvaldības reformu,” atzina satiksmes ministrs, uzsverot arī Latvijas un Nīderlandes ilggadējo sadarbību starp ostām.

Nīderlande ir nozīmīgs Latvijas sadarbības partneris kravu pārvadājumos pa jūru, un Rīgas Brīvostas izaugsmes stratēģijas plānošanā plānots piesaistīt zināšanas un pieredzi no Roterdamas ostas starptautiskajiem konsultantiem. Tāpat šajā nedēļā Latvijas transporta nozares uzņēmēji Roterdamā piedalījās starptautiskajā izstādē “Bereakbulk Europe” ar “Via Latvia” stendu.

Satiksmes ministrs atzinīgi novērtēja Nīderlandes īstenoto satiksmes plānošanu tā, lai ikviens tās dalībnieks – gājējs, velobraucējs vai autobraucējs – justos labi un droši, tostarp arī veiksmīgos risinājumus, savienojot tādus satiksmes mezglus kā ostas un lidostas ar pilsētas infrastruktūru. Ministrs pastāstīja, ka arī Latvijā pirmo reizi tapusi valsts mikromobilitātes infrastruktūras attīstības stratēģija un valsts budžetā apstiprināts papildu finansējums veloceļu izbūvei.

Ministrs arī pievērsa uzmanību aviācijas jomai. Šajā vasarā starp Latviju un Nīderlandi lidojumus veic trīs kompānijas, kas ir labs rādītājs, aviācijas sektoram atgūstoties no pandēmijas sekām.

Papildus ministrs aicināja Nīderlandi iesaistīties vairākos projektos, kas attīstīs gan attiecības starp abām valstīm, gan būtu vērtīgs pienesums Latvijas transporta jomai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU