DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. maijā, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Paplašinās sadarbību ar Kazahstānu tranzīta jomā

Piektdien, 13.maijā, Satiksmes ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis vizītes Kazahstānā ietvaros tikās ar Kazahstānas Industrijas un infrastruktūras attīstības ministra vietnieku Ruslanu Baimiševu. Puses pārrunāja iespējas apkalpot Kazahstānas eksporta un importa kravas, izmantojot Latvijas tranzīta koridoru, un abu valstu aviācijas nolīguma saskaņošanu parakstīšanai tuvākā laikā.

Tiekoties ar Karagandas apgabala gubernatoru Ženisu Kasimbeku, puses vienojās, ka Karagandas apgabala administrācija informēs par apgabalā strādājošiem uzņēmumiem un to eksporta kravām, kas varētu tikt transportētas caur Latvijas ostām. Ostas savukārt izvērtēs savas iespējas un piedāvās sniegt pakalpojumus, tādējādi kāpinot kravu apjomus caur Latviju.

“Iepazīstoties ar vienu no pasaules vadošām ferosakausējumu kompānijām YDD Ferroalloys un YDD Asia Alloys, guvām kārtējo apliecinājumu, ka efektīvāko risinājumu loģistikas procesa organizēšanai jau no paša sākuma ir būtisks uzņēmēju dialogs. Svarīgi, ka arī no Latvijas puses ir pārstāvēta nozare kopumā, tostarp Latvijas Stividorkompāniju asociācija, kas apvieno privātos uzņēmējus no Rīgas, Ventspils un Liepājas ostām,” uzsver Uldis Reimanis.

Sadarbība ar Kazahstānu paplašinās, un kopš gada sākuma Kazahstānas kravu apjomi caur Latviju ir ievērojami palielinājušies. Kazahstānas dzelzceļa kompānijas "Kazakhstan Temir Zholy"  izpilddirektors loģistikas jomā Erlans Koišibaevs apliecināja labo sadarbību ar Latvijas dzelzceļu, kā arī Kazahstānas dzelzceļa gatavību sniegt maksimālu atbalstu Kazahstānas kompānijām, kas vēlas sūtīt savas kravas uz Latviju.

Vizītē Kazahstānā Latvijas delegācija sastāvā piedalījās arī Rīgas brīvostas, uzņēmuma "Terrabalt" un Liepājas ostas nomnieku asociācijas pārstāvji, programmā piedalījās Latvijas vēstniece Kazahstānā Irina Mangule.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU