DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

T. Linkaits: ceļu tīkla uzlabošanai reģionos būtiska ir valsts un pašvaldību sadarbība

Ceļu tīkla kvalitātes uzlabošanā reģionos būtiska nozīme ir valsts un pašvaldību sadarbībai gan vietējo ceļu apsaimniekošanā un pārņemšanā, gan kopīgu infrastruktūras projektu veidošanā – tā piektdien, 13. maijā, vizītes laikā Talsu novadā atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits. 

Tikšanās laikā ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Sandru Pētersoni ministrs aicināja pašvaldību izvērtēt iespēju pārņemt savā pārziņā atsevišķus valsts vietējos ceļus, pretī saņemot dotāciju 1560 EUR apmērā par vienu kilometru. T. Linkaits norādīja, ka šis ir brīvprātīgs pašvaldību lēmums, kas kopumā ļaus efektīvāk izlietot finansējuma ceļu uzturēšanai. 

“Pašvaldības labi pārzina un var efektīvāk plānot darbus autoceļu tīklā savā teritorijā kontekstā ar sabiedrības vajadzībām vietējā mērogā,” sacīja ministrs, atzīstot, ka Satiksmes ministrija ir gatava elastīgiem, bet pārdomātiem priekšlikumiem, sarunās meklējot visām pusēm pieņemamākos risinājumus ceļu posmu pārņemšanā. 

Sarunā ministrs un domes vadītāja apsprieda arī sadarbības iespējas mikromobilitātes infrastruktūras tīkla veidošanā – Talsu novada dome ir ieinteresēta veidot veloceliņus uz tuvējiem ciemiem, lai nodrošinātu ērtu un drošu iedzīvotāju pārvietošanos. Šādu veloceliņu veidošana ir paredzēta Ministru kabineta apstiprinātajā Valsts mikromobilitātes infrastruktūras attīstības stratēģijā. Tā papildus galvenajiem maršrutiem paredz veidot arī  apdzīvotu vietu un to sasniedzamības robežu savienojošos valsts infrastruktūras maršrutus.  

T. Linkaits atzinīgi novērtēja Talsu novada attīstības programmu, kur paredzēti risinājumi satiksmes infrastruktūras attīstībai, tajā skaitā mikromobilitātes punktu veidošanai nozīmīgākajos transporta mezglos, lai iedzīvotājiem piedāvātu ērtu transporta veida maiņai uz sabiedrisko transportu. 

Pašvaldības vadītāja savukārt ar gandarījumu atzīmēja, ka Talsu novadā pēdējos gados atjaunoti vairāki būtiski ceļa posmi un tilti.  

Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, ko radījusi ģeopolitiskā situācija, šajā būvniecības sezonā valstī darbi plānoti visos nozīmīgākajos ceļu būves objektos, arī Talsu novadā. 

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits atgādināja, ka kopumā šajā gadā finansējums autoceļiem visā valstī ir lielāks, nekā bijis jebkad iepriekš. Gandrīz 314 miljoni eiro, no kuriem lauvas tiesa – valsts budžeta līdzekļi. Pirmo gadu īpašs finansējums piešķirts tieši reģionālo ceļu remontdarbiem. 

Talsu novadā rosība jau sākusies pie Dundagas, kur atjaunos segumu vietējā autoceļa Dundaga–Ģipka (V1367) asfaltētajā posmā, bet vietējā autoceļa Ģibzde–Dundaga (V1371) segumu atjaunos visā garumā. Autoceļam Talsi–Upesgrīva (P127) no Laidzes līdz krustojumam ar autoceļu Tukums–Ķesterciems–Mērsrags–Kolka (P131) plānots ieklāt jaunu asfaltbetona virskārtu. Darbi plānoti arī uz autoceļa Sloka–Talsi (P128), kur segumu atjaunos divos posmos. 

Satiksmes ministrs vizītes laikā Talsu novadā apmeklēja Valdemārpili, kur  Valdemārpilī, kur šīs nodaļas pastniece Agnija Folkmane iedzīvotāju aptaujā atzīta par uzticamāko, zinošāko un izpalīdzīgāko pastnieci Kurzemes novadā. Savukārt kopīgi ar Talsu novada domes vadību apmeklējot Mērsraga ostu, ministrs iepazinās ar ostas aktualitātēm un attīstības iecerēm. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU