DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Kurzemē – vērienīga hidrobūve, racionāla ražotne un restaurācijas paraugs

Skates Gada labākā būve Latvijā 2021 žūrija 11.maijā apskatīja sabiedriskos, ražošanas un infrastruktūras objektus Ventspilī, Liepājā un Saldū.

Ekspertu iespaidus apkopojis žūrijas vadītājs Normunds Grinbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Ziemeļu mola atjaunošanā Ventspils brīvostā paveikts ļoti sarežģīts un grūts darbs, lai ostas akvatoriju pasargātu no jūras viļņiem un valdošā rietumu vēja. Atjaunotas visas komunikācijas kuģu izkraušanai un iekraušanai, nodrošināta ostas kravu loģistika. Ostas mols nostiprināts ar lielu daudzumu betona tetrapodu, rādot būves vērienīgumu.

Zinātnes un inovāciju centrs Vizium Ventspilī izceļas ar lieliski sakārtotu pilsētvidi. Uzbūvēta pilnīgi jauna ēka, izmantojot mūsdienīgas idejas arhitektūrā, materiālos un tehniskajos risinājumos. Centru pašlaik piepilda ar saturu, kas palīdzēs iepazīt dabaszinātnes.

Laivu māja Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā ir daļa no sakārtotās ārtelpas infrastruktūras, kas ļoti iepriecināja žūrijas ekspertus. Dažāda lieluma senās restaurētās zvejas laivas iekārtotas koka nojumēs, veidojot vienotu būvi, lai vēsturiskos eksponātus pasargātu no laikapstākļiem un tiem varētu piekļūt apmeklētāji.

Saulrieta ielā Ventspilī atjaunotais militārā mantojuma objekts – 46.krasta aizsardzības baterijas uguns koriģēšanas tornis – sākotnēji celts novērošanai. Tagad tas pārveidots par publikai pieejamu objektu ar skatu platformu, mainot funkciju, bet saglabājot vēstures būvmantojumu.

Dzelzsbetons MB ražotne Liepājā papildināta ar jaunu cehu, kas celts tieši dzelzsbetona konstrukciju ražošanas vajadzībām. Būvei izmantotas pašu ražotās detaļas, izveidojot mūsdienīgu cehu ar estētiski noformētu ārtelpu.

Hoijeres kundzes restaurētā viesnīca Liepājā ir izcils objekts, kur Latvijas labākie restauratori parādījuši savu spēju atjaunot ēkas sajūtu pirms 200 gadiem, paraugs kultūrmantojuma saglabāšanā. Ja vēlaties labi pavadīt laiku, ir vērts šo māju apmeklēt individuāli, izjūtot seno laiku elpu, iesaka Grinbergs.

Kuldīgas iela posmā no autoceļa Rīga–Liepāja līdz Brīvības ielai Saldū ir noslogotākā maģistrāle pilsētā. Tās pārbūve bijusi sarežģīta, taču ieguvums ir ne tikai mūsdienīga infrastruktūra ar komunikācijām un veloceliņu, bet arī visu iemītnieku ieguldījums savu īpašumu sakārtošanā. Gandarījums ir gan pasūtītājam, gan būvniekiem un sabiedrībai, secina žūrijas vadītājs.

Fotogrāfijas var apskatīt šeit.

Šonedēļ skates žūrija turpinās objektu apskati Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, nākamnedēļ dosies uz Vidzemi un Zemgali.

Latvijas Būvnieku asociācijas (LBA) un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notiek 24.reizi. Žūrija vērtē vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

Šogad skates galvenais partneris ir zīmols Ceresit ar kompāniju Henkel Balti OU. Skates norisi atbalsta Saint-Gobain, MiTek Baltic, EJOT, Baumit, Geberit, Collomix, Alejas projekti, Landscape Construction, S.B.C., PERI un Tikkurila.

Skates rīkotāju partneri ir 15 būvniecības nozares nevalstiskās organizācijas, Būvniecības valsts kontroles birojs, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, RISEBA FAD un nozares žurnāls Būvinženieris.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU