DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Martā bezdarba līmenis samazinājās par 0,2 procentpunktiem

2022. gada martā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,4 %, un salīdzinājumā ar februāri tas ir samazinājies par 0,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma dati.

Sieviešu bezdarba līmenis martā samazinājās par 0,1 procentpunktu līdz 6,9 %, taču vīriešu – par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 7,9 %.

Faktiskā bezdarba līmenis pēc dzimuma pa mēnešiem

(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati par faktiskā bezdarba līmeni iepriekšējos periodos precizēti saskaņā ar aprēķina metodoloģiju.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,8 %, un tas nav mainījies kopš februāra. Salīdzinot ar pagājušā gada martu, faktiskā bezdarba līmenis samazinājies par 0,7 procentpunktiem, reģistrētā bezdarba – par 1,4 procentpunktiem.

Faktiskā un reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem
(procentos, sezonāli neizlīdzināts)

Skatīt OSP datubāzē: NBB150m. Dati par faktiskā bezdarba līmeni iepriekšējos periodos precizēti saskaņā ar aprēķina metodoloģiju.

2022. gada martā Latvijā bija 68,8 tūkstoši bezdarbnieku (31,8 tūkstoši sieviešu un 37,0 tūkstoši vīriešu), kas ir par 1,4 tūkstošiem mazāk nekā februārī, un par 5,9 tūkstošiem mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Vīriešu bezdarbnieku skaits mēneša laikā ir samazinājies par 0,9 tūkstošiem, taču sieviešu – par 0,5 tūkstošiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenim izmanto apsekojuma nekoriģētus ikmēneša novērtējumus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU