DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Zanda Kalniņa-Lukaševica ES informācijas sniedzēju forumā uzsver nepieciešamību atbalstīt Ukrainu un stiprināt Eiropas drošību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2022. gada 12. aprīlī tiešsaistē norisinājās Eiropas Savienības (ES) informācijas sniedzēju forums, pulcējot dalībniekus no visiem Latvijas reģioniem. Foruma laikā diskusiju dalībnieki apsprieda ES drošības politikas aktualitātes, cīņu ar dezinformāciju un Eiropas nākotnes konferences plānotos rezultātus.

Uzrunājot foruma dalībniekus, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica pauda nosodījumu Krievijas iebrukumam Ukrainā un apliecināja Latvijas stingro atbalstu Ukrainai un tās tautai: “Tas ir uzbrukums ne tikai suverēnai, miermīlīgai kaimiņvalstij, bet arī demokrātiskām vērtībām visā pasaulē. Tas ir uzbrukums visam, par ko mēs iestājamies, kam mēs ticam un ko uzskatījām par drošu.”

Tāpat parlamentārā sekretāre akcentēja arī kopīgas un spēcīgas atbildes nozīmi, Eiropas un Transatlantiskajiem partneriem vienojoties par mērķētām sankcijām pret Krieviju. “Tomēr ar paveikto nav bijis gana, lai Krievija pārtrauktu iebrukumu. Ir skaidrs, ka jāsper turpmākie soļi, ieviešot sankcijas pret Krievijas enerģētikas sektoru,“ sacīja Z. Kalniņa-Lukaševica.

Tāpat arī jāturpina sniegt visa iespējamā palīdzība Ukrainai. Z. Kalniņa-Lukaševica informēja, ka līdz šim no Latvijas uz Ukrainu ir nosūtītas vairāk nekā 40 kravas ar humāno palīdzību civiliedzīvotājiem, savukārt Latvijā atbalsts sniegts aptuveni 20 000 Ukrainas bēgļu. Esam pateicīgi visām organizācijām un katram indivīdam par pašaizliedzīgo un nesavtīgo iesaisti humānās palīdzības Ukrainai sniegšanā un koordinēšanā, tā parlamentārā sekretāre.

Z. Kalniņa-Lukaševica arī uzsvēra: “Ik dienu saņemam arvien jaunas ziņas un liecības par Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem. Un tāpēc ir jādara viss iespējamais, lai Kremļa uzdevumā pastrādātie kara noziegumi Ukrainā tiktu dokumentēti un izmeklēti. Mēs esam pārliecināti, ka vainīgie tiks saukti pie atbildības.”

Krievijas realizētais uzbrukums aktualizējis jautājumu par Eiropas aizsardzības spēju stiprināšanu. Tikko apstiprinātais ES Stratēģiskais kompass nosaka konkrētus uzdevumus ES kopējās drošības un aizsardzības politikā, tostarp veidojot ciešu sadarbību ar NATO un stiprinot noturību pret hibrīddraudiem un dezinformāciju. Parlamentārā sekretāre atzīmēja, ka karadarbība tiek izvērsta ne tikai uz Ukrainas zemes, bet arī norisinās informatīvajā telpā: “Mēs redzam mērķtiecīgus centienus izkropļot realitāti, attaisnot un noliegt Krievijas pastrādātos kara noziegumus un mēģināt iespaidot sabiedrisko domu Rietumos.”

Foruma dalībnieki diskutēja arī par Eiropas nākotnes konferences noslēgumu, kas paredzēts 9. maijā, un sagaidāmajiem rezultātiem. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka process bijis izaicinošs un nav vēl skaidrības par rezultātiem, bet tas bijis vērtīgs nacionālā līmenī, saņemot daudzpusīgu informāciju par Latvijas iedzīvotāju redzējumu un vēlmēm ES turpmākajai attīstībai. Iegūtie rezultāti varēs tiks izmantoti Latvijas nacionālo interešu turpmākā formulēšanā.

Informācijai:

Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forums norisinās kopš 2008. gada. To rīko Eiropas Kustība Latvijā sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Eiropas Parlamenta informācijas biroju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Forumā piedalās valsts un pašvaldību Eiropas Savienības informācijas sniedzēji, ES informācijas punktu un Europe Direct informācijas centru pārstāvji, kā arī mediju un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI