DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. aprīlī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība
1
1

Izsludināta otrā kārta konkursam “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē”

2022. gada 1. aprīlī Latgales plānošanas reģions ir izsludinājis pieteikšanos Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā grantu projektu konkursa “Atbalsts biznesa ideju īstenošanai Latgalē” otrajā kārtā, kur Latgales uzņēmējiem būs iespēja saņemt atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai līdz 2024. gadam, īstenojot jaunas biznesa idejas un radot jaunas darba vietas Latgales reģionā.

Grantu shēma, kas konkursa veidā paredz sniegt atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai, ir VARAM izstrādāts rīcības plāns tieši Latgales reģiona ekonomiskās izaugsmes īstenošanai.

Konkursa pirmajā kārtā, kas noslēdzās 2021.gada septembrī, ir abpusēji parakstīti 9 līgumi. Atbalstītie projekti ievieš gan jaunas biznesa idejas, gan dažādo preču sortimentu, uzlabo esošos pakalpojumus tūrisma, informācijas tehnoloģiju, ēdināšanas, kokapstrādes u.c. nozarēs. Būtiski, ka katrs atbalstītais projekts rada vismaz vienu jaunu darba vietu Latgales reģionā.

Arī otrajā konkursa kārtā tiks atbalstītas gandrīz visas uzņēmējdarbības jomas, un atbalstam var pieteikties jebkura fiziska un juridiska persona (mazais vai mikro uzņēmums), kas savu saimniecisko darbību veic Latgales reģionā. Projektu iesniedzēji, īstenojot jaunu biznesa ideju, varēs saņemt atbalstu jaunu produktu vai pakalpojumu radīšanai, esošu produktu uzlabošanai, ražošanas jaudas būtiskai palielināšanai vai ražošanas procesu būtiskai maiņai, kā arī esošu pakalpojumu efektivitātes uzlabošanai.

Konkursam pieejamais programmas līdzfinansējums ir 457 625,01 EUR, un vienam projektam pieejamais līdzfinansējums ir no 5000 līdz 10 000 EUR. Līdzfinansējuma atbalsta intensitāte nepārsniedz 55% no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.

Projekta konkursa dokumenti ir pieejami šeit. Projektu pieteikumus var iesniegt Latgales plānošanas reģionam līdz 2022. gada 1. jūnijam. Sīkāka informācija rakstot uz e-pastu: eeagrants@lpr.gov.lv.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU