DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Noslēgušies Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādes semināri, kopumā saņemti 472 priekšlikumi

Publicitātes foto

Aicinājumam piedalīties “ideju talkā” atsaukušies interesenti no visām vēsturiskajām zemēm – kopā saņemti 472 priekšlikumi.

Iesniegto priekšlikumu skaits pagarinātajā iesniegšanas laikā teju dubultojies. Priekšlikumi ietver gan ļoti konkrētas ieceres, piemēram, novadu kultūrainavai svarīgu vēstures objektu (pilskalnu, muižu, apskates u.c. objektu) sakopšanu vai atjaunošanu, novadu kultūras un valodas popularizācijas pasākumus (svētkus, izstādes, ekspozīcijas), gan apjomīgas, visu Latviju ietverošas iniciatīvas, piemēram, latviešu valodas paveidu apzināšanu un pieejamības nodrošināšanu, novadu savdabības pētniecību, vēsturisko zemju robežu iezīmēšanu dabā, biedrošanos un daudzas citas novadu savdabības saglabāšanai un Latvijas vēsturisko zemju attīstībai svarīgas iniciatīvas.

Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādes semināros piedalījās 447 interesenti, pārstāvot Latvijas valsts institūcijas, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Tiešsaistes semināros interesenti tika iepazīstināti ar likuma plāna mērķiem, kā arī aicināti sniegt savas idejas plāna izstrādē.

Visi iesniegtie priekšlikumi tiek apkopoti un tiks izmantoti Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plāna izstrādei. Plāna projektu pirms virzīšanas izskatīšanai Ministru kabinetā apstiprinās, kā arī tā izpildi pārraudzīs Latviešu vēsturisko zemju attīstības padome, kuru veidos Ministru kabineta locekļi, Valsts prezidenta, Saeimas un pašvaldību deleģēti pārstāvji, kā arī vēsturisko zemju intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji. Padomi plānots izveidot līdz 2022. gada aprīlim.

2021. gada 1. jūlijā stājies spēkā jaunais Latviešu vēsturisko zemju likums, kura mērķis ir veicināt latviešu vēsturisko zemju iedzīvotāju kopējo apziņu, identitāti un piederību kultūrtelpu saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU