Piemēram, šobrīd ģimenes ārsta praksei:
- nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas, ja to neprasa pacienta veselības stāvoklis;
- nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas kontaktpersonas, ja to neprasa personas veselības stāvoklis;
- nav jāizsniedz veselības stāvokļa izziņas skolām, darba iestādēm pēc karantīnas vai izolācijas, ja inficēšanās bijusi asimptomātiskā vai vieglā formā un 7.dienā personai vairs nav slimības simptomu;
- nav jāizsniedz nosūtījumi laboratoriskai Covid-19 infekcijas noteikšanai simptomu gadījumos;
- akūtās stundas tiek organizētas pēc iepriekšējā pieraksta;
- iespējams atlikt profilaktiskās apskates.
Tāpat ministrija plāno uzrunāt speciālistus ar lūgumu pašiem izrakstīt nepieciešamos nosūtījumus izmeklējumiem un citu speciālistu konsultāciju saņemšanai, tādējādi atslogot ģimenes ārstu darbu saistībā ar nosūtījumu izrakstīšanu ārstu speciālistu konsultāciju saņemšanai un recepšu medikamentu izrakstīšanai. Plānots arī atlikt E-veselības pacientu kontaktinformācijas datu ievadi.
Ņemot vērā saslimšanas iespēju ģimenes ārstu un viņu prakses darbinieku vidū izskatīšanai tuvākajā valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē tiks virzīta aizvietošanas maksājuma ieviešana.
Lai pacienti varētu saņemt informāciju par Covid 19 ārstēšanu mājas apstākļos paredzēts atjaunot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbību diennakts režīmā no 2022. gada 31. janvāra, kā arī izstrādāti ieteikumi pacientiem, kuri ārstējas no Covid-19 mājas apstākļos.
Par finansiālo atbalstu ģimenes ārstu prakšu stiprināšanai
Šajā pusgadā paredzēts finansējums papildu darbinieka piesaistei, kā arī piemaksas par iedzīvotāju no 60 gadiem vakcināciju pret Covid-19. Papildu darbinieka piesaiste atslogos praksē nodarbinātos un ļaus iesaistīties mērķa auditorijas uzrunāšanā un vakcinēšanā. Tāpat papildu resursi ģimenes ārstiem vajadzīgi, lai nodrošinātu pacientu, kuri inficējušies ar Covid-19 un ārstējas mājās, uzraudzību, tostarp slimību saasinājumu novēršanu un novērošanu pacientiem ar hroniskām saslimšanām.
Jau ziņots, ka pagājušajā gadā, no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika novirzīti vairāk nekā 72 miljoni eiro piemaksām par darbu Covid-19 pandēmijas laikā, vakcinācijas tarifa paaugstināšana grūtāk sasniedzamo pacientu vakcinācijai, papildu piemaksām par iedzīvotāju virs 60 gadiem un hronisko pacientu vakcināciju, vakcinācijas aptveres maksājumiem, finansējumam iedzīvotāju apzvanīšanas paplašināšanai un ģimenes ārstu iesaistīšanai pacientu uzrunāšanā, veselības veicināšanas un rehabilitācijas pasākumiem ārsta praksē nodarbinātajiem, pakalpojumu pacientiem sniegšanu mājās un attālināti sniegtajām konsultācijām.