DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. janvārī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Pašvaldību kapitālsabiedrībām 2022. gadā ir nodrošināta iespēja saņemt valsts budžeta aizdevumus kurināmā iegādei

Ceturtdien, 20. janvārī, Saeima galīgajā lasījumā ir atbalstījusi finanšu ministra iesniegtos priekšlikumus grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā. Tie paredz pašvaldību kapitālsabiedrībām iespēju saņemt īstermiņa valsts budžeta aizdevumus kurināmā iegādei ar pašvaldības sniegtu galvojumu 100% apmērā no aizņēmuma summas. Likuma grozījumi izsludināti 21. janvārī.

Finanšu ministrs Jānis Reirs: “Mēs dodam iespēju pašvaldībām, kam siltuma izmaksu situācija ir kritiska, kopā ar to kapitālsabiedrībām šodien pieņemt saprātīgus un ilgtspējīgus lēmumus par kurināmā maiņu siltumenerģijas ražošanai nākotnē.”

Valdība pašlaik strādā pie visaptveroša pasākumu plāna enerģētikas krīzes risinājumam. Tā sinerģijā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto ekonomisko krīzi rada būtisku apdraudējumu iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspējai. Vienlaicīgi, lai rastu tūlītēju iespēju pašvaldību siltumapgādes pakalpojumu sniedzējiem piesaistīt resursus, operatīvi ir rasts risinājums finanšu deficīta segšanai.

Ir svarīgi, ka pašvaldību kapitālsabiedrības ārkārtas apstākļos spēj turpināt nodrošināt siltumapgādes pakalpojumu un nepieciešamības gadījumā operatīvi uz izdevīgiem nosacījumiem var saņemt finanšu resursus kurināmā iegādei. Tādējādi iedzīvotājiem un citiem pakalpojuma saņēmējiem tiks nodrošināta siltumenerģijas apgādes pakalpojumu nepārtrauktība.

Aizdevuma atmaksas termiņš ir līdz diviem gadiem ar atlikto pamatsummas maksājumu līdz vienam gadam no aizdevuma līguma noslēgšanas dienas un aizdevumam netiks piemērota fiksētā valsts aizdevuma apkalpošanas maksa.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Ārkārtējā situācija, kas tika izsludināta, lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi, ir noslēgusies. No 1. marta iedzīvotājiem saistoši epidemioloģiskās drošības pasākumi un ierobežojumi ir apkopoti Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU