DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. decembrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

TM sniedz progresa ziņojumu par Tieslietu mācību centra izveidi

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Piektdien, 10. decembrī, Tieslietu padomes sēdē Tieslietu ministrija sniedza informāciju par virzību Tieslietu mācību centra (TMC) izveidē.

Lai nodrošinātu tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas celšanas sistēmas reformu, tiek veidots vienots tieslietu mācību centrs, kas savu darbu uzsāks 2025. gada janvārī. Pateicoties piešķirtajam finansējumam no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Tiesu administrāciju ir uzsākusi aktīvu darbu pie TMC izveides ar mērķi ilgtermiņā plānot nepieciešamās kvalifikācijas pilnveides programmas un nodrošināt vienotu profesionālās kvalifikācijas līmeni tiesnešiem, prokuroriem, tiesu darbiniekiem un prokuroru palīgiem, kā arī specializētajiem izmeklētājiem.

Lai uzsāktu reformas ieviešanu, šobrīd tiek īstenotas visas nepieciešamās darbības projekta ieviešanas efektīvas uzraudzības un pārvaldības nodrošināšanai un Ministru kabinetam gatavots informatīvais ziņojums par projekta īstenošanas kārtību, kurā atrunāti veicamie uzdevumi un pienākumi ieviešanā iesaistītajām institūcijām, kā arī noteikti īstenošanas nosacījumi un atskaitīšanās principi. Nākamgad ir plānots uzsākt arī normatīvo aktu bāzes izstrādi TMC izveidei, kā arī sagatavot jaunas un attīstīt esošās mācību programmas.

Projekta ieviešanas gaitā ir jau veikts izvērtējums par TMC darbībai nepieciešamo telpu platību un citiem nosacījumiem. Izvērtējumā secināts, ka TMC vajadzībām ir pielāgojamas telpas Rīgā, 11. novembra krastmalā 31, izveidojot tiesas procesa izspēles zāles, telpas interaktīvam mācību darbam, nodrošinot pieeju mācību resursiem un datu bāzēm, ka arī nodrošinot citu efektīva mācību procesa norisei nepieciešamo aprīkojumu.

Sēdes laikā Tieslietu ministrija apliecināja gatavību regulāri informēt Tieslietu padomes locekļus par projekta turpmāko virzību, lai TP locekļi varētu aktīvi piedalīties nozīmīgākajos projekta attīstības jautājumos.

Papildu informācija:

Tieslietu padome ir atbalstījusi vienbalsīgi šo Tieslietu ministrijas iniciatīvu, šogad jūnijā konceptuāli apstiprinot Tieslietu mācību centra izveidošanas pamata aspektus. Atbalstu tiesnešu un prokuroru kvalifikācijas sistēmas reformai paudis Eiropas Tiesību akadēmijas direktors Žans Filips Ražads (Jean-Philippe Rageade) un Eiropas Savienības komisārs tiesiskuma jautājumos Didjē Reindersu (Didier Reyenders).

Tieslietu mācību centrs tiesnešu un prokuroru, kā arī izmeklētāju starpdisciplināros jautājumos kvalifikācijas celšanai ir Tieslietu ministrijas prioritārais projekts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda plānā. Projektam paredzētais Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansējums plānots 7,5 miljonu eiro apmērā uz visu periodu līdz 2026. gadam.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI