DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. novembrī, 2021
Lasīšanai: 1 minūte
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs tiekas ar Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības vadību

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits šodien ar Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības (LDzSA) vadību pārrunāja aktuālos jautājumus dzelzceļa nozarē.

Ar arodbiedrību tika pārrunāta situācija kravu pārvadājumu jomā un “Latvijas dzelzceļa” transformācijas process, pārskatot un samazinot izmaksu pozīcijas. Ministra un arodbiedrības kopējais redzējums ir tāds, ka uzņēmuma efektivitāte ir jāuzlabo, bet tas nevar notikt uz pārvadājumu drošības rēķina.

Tika pārrunāta arodbiedrības iesaiste darbinieku informēšanā un izglītošanā par Covid-19 un vakcinēšanās iespējām. Ministrs augstu vērtē arodbiedrības ieguldījumu problēmjautājumu risināšanā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU