DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. novembrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
1
1

Eiropas Zāļu aģentūra uzsāk vērtēt Covid-19 vakcīnas “Spikevax” lietošanu bērniem no 6 līdz 11 gadu vecumam

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir sākusi vērtēt pieteikumu “Moderna” izstrādātās Covid-19 vakcīnas “Spikevax” lietošanas paplašināšanai bērniem vecumā no 6 līdz 11 gadiem.

“Spikevax” vakcīna paredzēta Covid-19 novēršanai un pašlaik ir reģistrēta lietošanai personām no 12 gadu vecuma. Tā satur par matricas RNS (mRNS) dēvētu molekulu, kas ietver instrukcijas pīķa proteīna veidošanai. Šis proteīns dabīgi sastopams uz Covid-19 izraisošā SARS-CoV-2 vīrusa virsmas. Vakcīna darbojas, sagatavojot organismu aizsardzībai pret SARS-CoV-2.

EZA Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) izvērtēs datus par šo vakcīnu, tostarp rezultātus no pašlaik notiekošā klīniskā pētījuma, kurā piedalās bērni vecumā no 6 līdz 11 gadiem, lai pieņemtu lēmumu par vakcīnas lietošanas paplašināšanu.

Jebkuras vērtēšanas ilgums vienmēr atkarīgs no iesniegtajiem datiem. Ņemot vērā pašreizējo vērtēšanas gaitu, slēdziens sagaidāms pēc aptuveni 2 mēnešiem, ja nebūs nepieciešama papildu informācija vai datu analīze. Vērtēšana tiek veikta īsākā laika periodā nekā līdzīga veida vērtēšanas procedūras ārpus pandēmijas ietvariem.

EZA informēs par vērtēšanas iznākumu. CHMP slēdziens tiks pārsūtīts Eiropas Komisijai, kura pieņems gala lēmumu.

“Spikevax” pirmo reizi Eiropas Savienībā tika reģistrēta 2021. gada janvārī. Plašāka informācija par šo vakcīnu pieejama EZA un Zāļu valsts aģentūras tīmekļa vietnēs.

EZA komitejās un darba grupās piedalās arī Latvijas Zāļu valsts aģentūras eksperti.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, līdz 28. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU