DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

LDz publiskā drošības stunda gūst plašu sabiedrības uzmanību

Kā liecina VAS “Latvijas dzelzceļš” statistika, negadījumu skaits uz dzelzceļa īpaši gada tumšajā laikā palielinās. Lai to novērstu, LDz eksperti, sākot sabiedrības informēšanas kampaņu, novadīja publisku drošības stundu “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa! Kas jāzina un kā jāuzvedas dzelzceļa tuvumā”, kas guva plašu sabiedrības uzmanību.

Drošības stundu ikvienam interesentam bija iespēja skatīties LDz Facebook lapā, kā arī ziņu aģentūras LETA interneta vietnē. Savukārt maijā un jūnijā drošības stunda tika vadīta Latvijas izglītības iestādēs.

Šī gada pirmajā nodarbību ciklā, kas norisinājās maijā un jūnijā,  vairāk nekā 7000 bērnu un jauniešu apguva to, kas jāzina un kā jāuzvedas dzelzceļa tuvumā. Vienlaikus, ņemot vērā tumšā gadalaika iestāšanos, LDz turpinās lekciju ciklu skolām, lai jauniešiem atgādinātu par to, ka neuzmanība var draudēt ar dzīvības izdzišanu.

“Drošība bija, ir un būs “Latvijas dzelzceļa” prioritāte, tāpēc mēs regulāri informējam par drošības jautājumiem gan bērnus un jauniešus, gan sabiedrību kopumā. Vienlaikus jāsecina, ka lai gan nelaimes gadījumu uz un pie sliežu ceļiem skaits gadu griezumā pakāpeniski samazinās, tomēr mums ir jāturpina iesāktais darbs,” norāda LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, piebilstot, ka ar kampaņas “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!” informatīvajiem materiāliem LDz ar skaudru uzrunu vēlas atgādināt, cik nopietnas sekas ir vienam nevērīgam mirklim dzelzceļa tuvumā. 

Saskaņā ar LDz informāciju, pērn kopumā uz dzelzceļa notika 13 nelaimes gadījumi, no kuriem deviņi beidzās ar dzīvības izdzišanu, bet četri – ar nopietnām traumām. Savukārt šī gada desmit mēnešos ir notikuši 14 nelaimes gadījumi, no kuriem desmit ir beigušies ar letālām sekām, savukārt četri – ar nopietnām traumām.

Lai iespējami plašākai sabiedrības daļai atgādinātu par drošību dzelzceļa tuvumā un sekām gadījumos, ja drošības jautājumi netiek ievēroti, LDz sabiedrības informēšanas kampaņas “Neesi pārbrauktuve. Nopauzē pie dzelzceļa!” laikā izvietos informatīvos materiālus gan televīzijās, radio, sociālajos tīklos, gan arī pilsētvidē – daudzstāvu ēku liftos. Vienlaikus visa aktuālā informācija ir izvietota arī LDz tīmekļa vietnē www.dzirdiredzidzivo.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU