DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima atbalsta valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību

Saeima piektdien, 22.oktobrī, atbalstīja valdības noteiktos papildu ierobežojumus ar mērķi apturēt straujo Covid-19 izplatību, tostarp līdz 14.novembrim laikposmā no plkst. 20.00 līdz plkst. 5.00 iedzīvotājiem noteikto pienākumu uzturēties savā dzīvesvietā.

Valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju nosaka arī izņēmumus, kad aizliegums atrasties ārpus dzīvesvietas nav attiecināms. Šajos gadījumos personai jāuzrāda aizpildīts apliecinājums un personu apliecinošs dokuments.

Tāpat noteikts, ka pret Covid-19 pilnībā vakcinētai vai pārslimojušai personai pēc kontakta ar inficētu personu būs jāievēro mājas karantīna.

Visiem darbiniekiem, kas strādā klātienē, ierodoties darba vietā, rakstveidā jāapliecina, ka tām nav akūtu elpceļu infekcijas slimības pazīmju un tās nav bijušas tiešā kontaktā ar personām, kurām noteikta izolācija, mājas karantīna vai pašizolācija.

Aizliegti privāti pasākumi, kā izņēmums noteikti pasākumi vienas mājsaimniecības ietvaros. Izmaiņas arī paredz, ka ar privāto transportlīdzekli atļauts pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai divām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Līdz 14.novembrim atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, kā arī sapulces, gājieni un piketi, slēgtas kultūrvietas, bibliotēkas un izstāžu norises vietas. Reliģiskās darbības veikšanas vietas ir atvērtas tikai individuāliem apmeklējumiem, paredz grozījumi. Ēdināšanas vietās atļauts izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai vai ar piegādi.

Noteikts, ka tirdzniecības pakalpojumus klātienē var sniegt tikai preču veikali, veikali, kur 70 procenti no preču sortimenta ir higiēnas preces, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas), optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, grāmatnīcas, telekomunikāciju preču un pakalpojumu vietas, kā arī ziedu tirdzniecības vietas.

Tirdzniecības vietas klātienē darbu uzsāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst. 19.00. Savukārt degvielas uzpildes staciju un diennakts aptieku, tūristu mītņu, Covid-19 vakcinācijas punktu, kā arī sabiedriskā transporta, kravu un pasažieru pārvadājumu un ar to saistīto pakalpojumu, piegādes, avārijas likvidēšanas un neatliekamo komunālo pakalpojumu sniegšanas laiks netiek ierobežots.

Ministru kabinets šā gada 9.oktobrī saistībā straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi izsludināja ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 2022.gada 11.janvārim.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU