DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Zemgales Biznesa dienā

Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Zemgales reģiona nodaļa aicina uzņēmējus pieteikties dalībai LTRK Zemgales Biznesa dienas tiešsaistes pasākumā, kas notiks 27. oktobrī no plkst. 13:00 līdz 16:00 Zoom platformā.

LTRK Zemgales biznesa dienā dažādu jomu eksperti runās par COVID-19 ietekmi uz uzņēmējdarbību, kā arī iepazīsies ar kaimiņvalsts Igaunijas pieredzi.

"Igaunijā nav izsludināta ārkārtas situācija, ražošanas uzņēmumu darbība nav ierobežota, veikali un ēdināšanas iestādes ir atvērtas tiem  apmeklētājiem, kuri ierodas maskās un var uzradīt sadarbspējīgu sertifikātu. Arī vakcinācijas aptvere kaimiņvalstī ir lielāka un inficēto skaits slimnīcās ievērojami mazāks. Rezultātā - Igaunijas iedzīvotājus un uzņēmējus ne vienu brīdi nav pārņēmusi panika, politiķi ir spējuši savlaicīgi pieņemt lēmumus un tos sabiedrībai saprotamā veidā komunicēt. Lielā mērā šāda situācija ir arī  tāpēc, ka Igaunijas sabiedrība kopumā ir krietni apzinīgāka un godprātīgi pilda valdības pieņemtos lēmumus pandēmijas ierobežošanai," stāsta LTRK pārstāvis Igaunijā, Sakret OÜ valdes loceklis Kaspars Pacēvičs.

Ekonomikas ministrijas Parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone informēs par valsts atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, kas ierobežojumu dēļ šobrīd pilnībā vai daļēji ir pakļauti dīkstāvei, kā arī par darbinieku vakcinēšanu u.c. aktualitātēm saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju.

Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš iepazīstinās ar uzņēmējdarbības vides aktualitātēm, bet par reģistrētā bezdarba tendencēm valstī un Zemgales reģionā informēs Nodarbinātības valsts aģentūras Jelgavas filiāles vadītājs Aigars Rublis. Zemgales reģionālās

Valsts darba inspekcijas galvenais Valsts inspektors Andris Saulītis un Valsts darba inspekcijas Klientu atbalsta nodaļas vadītāja Dace Stivriņa klāstīs par  Covid-19 aktualitātēm darba devējiem un darbiniekiem, bet SIA "glabsim.lv" projekta vadītājs Ilmārs Upenieks informēs par vakcinācijas gaitu pret COVID-19 un Sabiedrības integrācijas fonda piedāvāto atbalstu uzņēmējiem vakcinācijas organizēšanas procesā.

Zemgales Biznesa dienas noslēgumā paredzēta diskusija.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU