DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Turpina stiprināt slimnīcas Covid-19 pacientu ārstniecībai

Veselības ministrija turpina darbu pie slimnīcu kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, nodrošinot papildu gultu atvēršanu Covid-19 pacientu ārstniecībai, skābekļa terapijas paplašināšanu un aprīkojuma pieejamības uzlabošanu. Neuzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un turpinot pieaugt Covid-19 pacientu skaitam slimnīcās, arvien vairāk būs jāierobežo pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, jāiesaista papildu privātā sektora resursus, jālūdz ārvalstu palīdzība un, visbeidzot, jāveic pacientu prioritizēšana.

Līdz mēneša beigām plānots izvērst kopumā līdz 2200 gultām Covid-19 pacientiem. Papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai plānots atvērt vēl Rēzeknes, Ziemeļkurzemes reģionālā un Jelgavas slimnīcās. Esošo resursu ietvaros, plānots atvērt papildu Covid-19 gultas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes stacionārā “Gaiļezers”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē Juglas ielā un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Vienlaikus uzrunātas arī privātās ārstniecības iestādes, kas varētu iesaistīties Covid-19 pacientu ārstniecībā. Pašlaik nodaļas Covid-19 pacientu ārstēšanu nodrošina 19 slimnīcas un vēl 9 plānots iesaistīt.

Ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, tad jau tuvākajā laikā Covid-19 pacientu ārstēšanai būs nepieciešamas ap 3000 gultām. Pie šāda scenārija tiek plānota ne tikai nozares nodarbināto resursu mobilizēšana un visu slimnīcu iesaiste Covid-19 pacientu ārstniecībā, bet arī plānots izveidot moduļa tipa ēkas pie slimnīcām, piesaistīt nodarbinātos un iekārtas no privātā sektora, lūgt starptautisko palīdzību, arvien plašāk ierobežot pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, samazināt pakalpojumu standartus, nodrošināt mazāku ārstniecības personu skaitu uz vienu pacientu, kā arī prioritizēt pacientus visos veselības aprūpes līmeņos,

Jau vēstīts, ka atbilstoši šā gada sākumā izstrādātajam slimnīcu kapacitātes stiprināšanas plānam un piešķirtajam finansējumam, Covid-19 pacientu ārstniecībai pārprofilētas, no jauna izveidotas un atbilstoši aprīkotas vairāk nekā 1000 gultas vietas, iegādātas 260 dažādās medicīnas un dezinfekcijas iekārtas, kā arī uzsākti būvniecības un remontdarbi vairākās slimnīcās. Kopumā šogad slimnīcu kapacitātes stiprināšanai tika atvēlēti vairāk nekā 86 miljoni eiro, no tiem 25,4 miljoni slimnīcu infrastruktūras uzlabošanai, 27,8 miljoni observācijas un intensīvās terapijas gultu uzturēšanai un 33,2 miljoni Covid-19 pacientiem paredzēto gultu aprīkošanai un izveidošanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU