DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu lietā par televīzijas programmu nelicencētu translāciju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas, turpinot aktīvi apkarot nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijas teritorijā, prokuratūrai, kriminālvajāšanas uzsākšanai, nodevušas kriminālprocesu par kādas personu grupas izdarītu noziedzīgu nodarījumu. Noziedzīgo darbību rezultātā, raidorganizācijām tika nodarīts mantiskais zaudējums vairāk nekā 20 000 eiro apmērā.

Valsts policijas amatpersonas, veicot informācijas pārbaudi, bija identificējušas trīs 1966. un 1967. gadā dzimušas personas, kuras galvenokārt Jelgavas novada iedzīvotājiem nodrošināja nelicencētus televīzijas pakalpojumus. Noziedzīgās darbības veiktas kopš 2005. gada, izmantojot iedzīvotāju atpazīstamību iemantojuša datorsalona aizsegu.

Pēc televīzijas antenu un televīzijas signāla uztvērēju uzstādīšanas un konfigurācijas, par pieciem eiro mēnesī abonentiem tika nodrošināta piekļuve Krievijas Federācijā reģistrētas sabiedrības ar ierobežotu atbildību “NTV-Plus”, kā arī Latvijas raidsabiedrības SIA “TET” formātam un translētam audiovizuālajam saturam.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka nelicencēta televīzijas pakalpojumu nodrošināšana ir notikusi starptautiskā mērogā, proti nelicencētu televīzijas pakalpojumu sniegšanu ir atbalstījusi ārpus Eiropas Ekonomikas zonas dzīvojoša persona, kura nelicencēti nodrošina piekļuvi dažādās valstīs, tajā skaitā Latvijā, veidotam audiovizuālajam saturam.

Noziedzīgo darbību rezultātā, raidorganizācijām tika nodarīts mantiskais zaudējums vairāk nekā 20 000 eiro apmērā. Turklāt noziedzīgo darbību rezultātā tika pārkāpti arī Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (turpmāk – NEPLP) noteiktie ierobežojumi attiecībā uz Latvijas tiesiskajam regulējumam neatbilstoša satura, kas apdraud Valsts informatīvo telpu, izplatīšanu.

Personu grupas rīcība kvalificēta atbilstoši Krimināllikuma 148. panta 2. daļai – par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, un ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par inkriminēto noziedzīgo nodarījumu personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atgādina: pirms atsaukties uz interneta sludinājumu servisos publicētajiem televīzijas pakalpojumu sludinājumiem, iepazīstieties ar publiskajiem licencētu audiovizuālu pakalpojumu sniedzēju un to sniegto pakalpojumu reģistriem, apmeklējot interneta vietnes:

  1. https://neplpadome.lv/lv/sakums/kabelu-operatori/registrs.html
  2. https://www.neplpadome.lv/lv/sakums/pakalpojumi-pec-pieprasijuma/registrs.html
  3. http://mavise.obs.coe.int/advanced_search,

Prakse liecina, ka licencēti televīzijas pakalpojumu sniedzēji savus pakalpojumus interneta sludinājumu servisos nereklamē.

Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa arī turpmāk pastiprināti strādās, lai identificētu juridiskās un fiziskās personas, ka arī interneta vietnes, kurās, neievērojot tiesisko kārtību, notiek audiovizuālā satura nelicencēta retranslācija. Tādēļ, ja esat saskāries ar negodprātīgu televīzijas pakalpojumu sniedzēju rīcību vai konstatējis, ka pakalpojumu sniedzējam nav tiesību sniegt televīzijas pakalpojumus, aicinām par to informēt Valsts policiju, rakstot uz e-pastu: pasts@vp.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU