DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
1
1

Latvijā pārrunā Latvijas centralizēto eksāmenu atzīšanu Lielbritānijas augstskolās

Vakar izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiešsaistē tikās ar  Apvienotās karalistes vēstnieku Latvijā V.E. Polu Bramelu (Paul Brummell). Sarunā piedalījās arī Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.

Šobrīd, kad Latvijā  pārskatīts mācību saturs un visās vidusskolās skolēni padziļināti apgūst izvēlētos mācību priekšmetus, A.Muižniece aktualizēja nepieciešamību uzsākt sarunas ar Lielbritāniju un tās augstskolām par Latvijas vidusskolas centralizēto eksāmenu atzīšanu par derīgiem, lai bez papildus kursu apgūšanas mūsu vidusskolu absolventi varētu pieteikties studijām Lielbritānijā. Vidusskolas absolventiem reizēm ir jāpavada pat gads, lai nokārtotu augstskolu noteiktos papildu kursus un varētu pretendēt dalībai iestājeksāmenos. Vēstnieks apstiprināja, ka iepazīsies ar šā brīža faktisko situāciju, lai jau tuvākajā laikā varētu uzsākt atzīšanas procesu, kā arī norādīja, ka priecājas par katru Latvijas talantīgo jaunieti, kurš mācās vai vēlas mācīties Lielbritānijas augstskolās.

Arī Latvijas augstskolas ir potenciālo britu studētgribētāju redzeslokā, jo īpaši medicīnas un IKT studiju jomās. Tādēļ puses vienojās vēl vairāk stiprināt jau esošo sadarbību izglītības un pētniecības jomā, tostarp veicināt studentu, pētnieku un akadēmiskā personāla mobilitāti, apmainīties ar informāciju un pieredzi, kā arī izstrādāt kopīgus projektus. Īpaši tika izcelta nepieciešamība saglabāt abu valstu zinātniskās sadarbības partnerības programmas “Apvārsnis Eiropa” ietvaros.

Ministre izteica atzinību par Britu padomes lomu Latvijā, tās īstenotajiem projektiem, kā arī plašo starpvalstu sadarbības programmu izglītībā un kultūrā, sniedzot iespējas pieredzes apmaiņai starp izglītības ekspertiem un mūsdienām nozīmīgu prasmju attīstībai sabiedrībā kopumā.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU