DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. oktobrī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Pēc karantīnas ar negatīvu testu klātienes mācības var atsākt ātrāk

FOTO: Freepik

Veselības ministrija atgādina, ka skolēni pēc mājas karantīnas klātienes mācības var atsākt ātrāk, ja ir saņemts negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Papildu negatīva testa rezultātam ārsta izsniegta izziņa par to, ka bērns ir vesels, nav nepieciešama. Vienlaikus ir svarīgi pastāvīgi sekot līdzi bērna veselības stāvoklim un nepieļaut, ka bērns apmeklē izglītības iestādi ar augšējo elpceļu saslimšanas pazīmēm.

Testu var veikt bez ārsta nosūtījuma, sākot ar septīto dienu kopš karantīnas sākuma. Ja testa rezultāts ir negatīvs, tad skolēns var atsākt mācības klātienē. Jāuzsver, ka, lai atgrieztos klātienes mācību procesā, vecākiem izglītības iestādē papildu negatīvam testa rezultātam nav nepieciešams iesniegt ārsta izziņu par to, ka bērns ir vesels.

Vienlaikus Veselības ministrija atgādina un aicina vecākiem saglabāt modrību un sekot līdzi bērna veselības stāvoklim. Gadījumā, ja arī Covid-19 testa rezultāts ir negatīvs, taču bērnam ir elpceļu saslimšanas pazīmes, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu un jāvienojas par tālāku rīcību un ārstēšanos.

 Joprojām aktuālie dati liecina par to, ka 65% gadījumu no bērniem, kuriem skolas skrīningā bijis Covid-19 pozitīvs testa rezultāts ir konstatēti saslimšanas simptomi. Tas nozīmē, ka vairāk nekā puse skolēnu joprojām turpina apmeklēt skolu, neskatoties uz saslimšanas pazīmēm.

Kopš skrīninga uzsākšanas skolās (kopš augusta beigām), atklāti 3866 pozitīvi Covid-19 gadījumi, no tiem lielākā daļa konstatēta bērniem vecumā no 6 līdz 19 gadiem - 3123 gadījumi.

Pēdējo divu nedēļu laikā Covid-19 infekcija konstatēta vairāk nekā 420 izglītības iestādēs Latvijā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU